Skoro jasno
Bratislava
Soňa
28.3.2023
Bratislavčan ukradol 4 000 eur, naháňačku nasnímali policajné kamery
Zdielať na

Bratislavčan ukradol 4 000 eur, naháňačku nasnímali policajné kamery

BRATISLAVA / Policajti v októbri riešili prípad ukradnutých peňazí. Hotovosť zmizla priamo z auta. Zadržaniu zlodeja predchádzala divoká naháňačka ulicami hlavného mesta. Televízia JOJ získala exkluzívne zábery priamo z policajného auta.

Všetko sa začalo pred domom na Považanovej ulici. Tridsaťsedemročný Róbert sa dostal do zaparkovanej dodávky a z nej ukradol hotovosť takmer vo výške 4 000 eur.

Majiteľ na to, že niečo nie je v poriadku prišiel hneď, ako sa spustil alarm. Stihol si všimnúť, že zlodej uteká v bielej Fábii. Ani nie hodinu po krádeži si podozrivé auto všimli príslušníci Pohotovostnej motorizovanej jednotky na ceste pred Ružinovskou nemocnicou. Snažili sa k autu dostať bližšie. Šofér Fábie ich zbadal a snažil sa ujsť.

Jednosmerná cesta

Nasledovala niekoľkominútová naháňačka, na konci ktorej unikajúci šofér vošiel do jednosmerky v protismere. Nepočítal ale s tým, že v ulici budú mestskí policajti, ktorí jeho auto vyblokujú.

"Na osobnej slobode boli následne v súlade so zákonom na mieste obmedzení hliadkou Policajného zboru tridsaťsedemročný Róbert, ako aj vodič unikajúceho motorového vozidla," povedal hovorca policajného zboru Michal Szeiff.

"Róbertovi H, odsúdenému dňa 23.10.2015 bol uložený peňažný trest vo výmere 1 500 eur," píše sa v stanovisku Okresnému súdu BA IV.

Pozrite si zábery z policajného auta:

Súvisiace články

Najčítanejšie správy