Výmeny v zdravotníctve súvisia s blížiacimi sa voľbami, tvrdí analytik

Výmeny v zdravotníctve súvisia s blížiacimi sa voľbami, tvrdí analytik

BRATISLAVA / V slovenskom zdravotníctve dochádza k jednej zmene za druhou. Podľa analytikov sú za tým blížiace sa parlamentné voľby. Tie budú na jar a vládny Smer-SD si uvedomuje, že práve zdravotníctvo je pre voličov mimoriadne citlivou témou.

Odchody v slovenskom zdravotníctve odštartovala kauza piešťanského CT prístroja. 

Pre stravovací tender sa zase vzal postu šéfa služobného úradu ministerstva zdravotníctva Martin Senčák a na postoch riaditeľov nemocníc skončili traja ďalší ľudia.

Prehnitosť v rezorte

Posledným odvolaným je Marcel Forai, ktorý mal uzatvárať ako šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne zmluvy s firmami prepojenými na jeho 77-ročnú tetu. Analytici tvrdia, že jeho dobrovoľný odchod nie je očista, ale znak "prehnitosti v rezorte".

"Dôvod, prečo k týmto výmenám dochádza je, že sa blížia parlamentné voľby," uviedol analytik Health Policy Institute Tomáš Szalay. "Ukazuje to, že vláda zlyháva v riešení situácie vo veľmi problematickom sektore," dodáva analytička Transparency International Slovensko Zuzana Dančíková.

Výsledky vyšetrovania

Ministerstvo zdravotníctva sa spolieha na vyšetrovanie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Národného kontrolného úradu či parlamentného výboru pre zdravotníctvo.

Dozornú radu zatiaľ rezort meniť nebude. "Čakáme v prvom rade na výsledky týchto šetrení a na základe toho budú postúpené ďalšie kroky," uviedol hovorca Peter Bubla. 

Výmeny v zdravotníctve súvisia podľa analytikov s blížiacimi sa voľbami, pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:20 Súdna sieň
06:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
07:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:40 Policajti v akcii
06:45 Prvé oddelenie
07:10 Prvé oddelenie
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
05:35 Jahôdka a jej kamaráti I.
06:45 Jak změřit svět
08:55 Let’s Dance: Revolution
10:45 Já, kocour