Jasno
32°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Traja investori dostali od vlády investičné stimuly
Zdielať na

Traja investori dostali od vlády investičné stimuly

BRATISLAVA / Vládny kabinet schválil poskytnutie investičných stimulov pre troch investorov v celkovej sume vyše 7,7 milióna eur. Vďaka nim by malo do roku 2018 na Slovensku vzniknúť spolu 552 nových pracovných miest. Firmy plánujú celkovo preinvestovať 21,45 miliónov eur.

Spoločnosť Konfektion E - SK, s.r.o. so sídlom v Prešove, ktorá by mala dostať od štátu úľavy na dani z príjmov v sume takmer 2,8 milióna eur, plánuje v lokalite Prešova rozšíriť existujúci závod na výrobu káblových zväzkov. Do konca roka 2016 by mala spoločnosť vytvoriť 375 nových pracovných miest.

Ďalších 107 nových pracovných miest do konca roka 2017 vytvoriť spoločnosť Nemak Slovakia. Investor sa totiž rozhodol v Ladomerskej Vieske rozšíriť výrobu hliníkových hláv valcov pre benzínové a dieselové motory. Firme Nemak Slovakia schválil vládny kabinet poskytnutie investičných stimulov vo výške takmer 3,16 milióna eur vo forme úľavy na dani z príjmov.

Zvyšných 70 nových pracovných miestdo konca roka 2018 vzniknúť vďaka investícii spoločnosti Sisme Slovakia so sídlom v Malom Krtíši. Tá chce k existujúcemu závodu zaviesť novú výroby elektrických motorov pre práčky. Od štátu by mala dostať investičnú pomoc v celkovej sume 1,75 mil. eur.

V parlamente je reportérka Lucia Stráňavová:

Súvisiace články

Najčítanejšie