Paška odstupuje z postu predsedu parlamentu. Pod tlakom ulice

Paška odstupuje z postu predsedu parlamentu. Pod tlakom ulice

KOŠICE / Predseda parlamentu Pavol Paška oznámil, že odstupuje z funkcie. Oznámil to na tlačovej konferencii novozvoleného primátora Košíc Richarda Rašiho. Argumentuje útokmi voči svojej osobe v uplynulých dňoch. Odchádza aj napriek úspechu Rašiho v Košiciach. Práve tamojšie voľby mali byť akýmsi referendom o jeho osobe.

"Pätnásť rokov som také svinstvo v politike nezažil. Som rád, že Richard Raši a Košičania v referende, ktoré sme vyhrali, ukázali, čo dávajú svojmu rodnému mestu. Záleží mi na meste, kde som sa narodil, záleží mi na Slovensku," vyhlásil odstupujúci predseda parlamentu.

Pavol Paška svoju rezignáciu oznámil na tlačovej konferencii Richarda Rašiho. Ten sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane opäť primátorom Košíc.

Odkaz na sčítanie hlasov v Košiciach

"Nikto mi nebude rozvracať rodinu. A napriek víťazstvu v referende, odpstúpim z postu predsedu Národnej rady. Chcem, aby politiku robili ľudia ako je Richard Raši. Budúci týždeň vám oznámim všetky detaily,“ oznámil.

Odstúpenie Pavla Pašku:

Pavol Paška odstupuje nielen z pozície predsedu parlamentu, ale vzdá sa aj poslaneckého mandátu. Na tlačovej besede to potvrdil premiér a jeho stranícky šéf Robert Fico.

Premiér označil Paškove rozhodnutie za štátnické gesto, ktoré nie je často vídané v slovenských pomeroch. Paška zostáva podľa Fica podpredsedom strany a pevnou súčasťou straníckeho tímu.

V kuloároch parlamentu sa už dlhšie množili informácie o tom, že aj v SMER-e rastie tlak na odchod Pavla Pašku. Kauza predraženého nákupu CT prístroja piešťanskou nemocnicou od firmy, v ktorej kedysi pôsobil, vraj poškodzovala povesť strany. Aspoň podľa názorov niektorých sociálnych demokratov.

K Paškovmu rozhodnutiu sa vyjadril aj premiér Robert Fico:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 SEDEM
22:35 SEDEM
20:25 Percy Jackson: More oblúd
22:55 Posledná jazda
22:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:55 ŽREBOVANIE
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
21:35 Krtko
20:15 Ploty
22:40 Potížísta
00:25 Silnější