Zatiahnuté
Bratislava
Bohuš
27.1.2023
KOMUNÁLNE VOĽBY. Trenčín ovládol Richard Rybníček
Zdielať na

KOMUNÁLNE VOĽBY. Trenčín ovládol Richard Rybníček

TRENČÍN / V Trenčíne sa v komunálnych voľbách uchádzalo o post primátora päť ľudí. Okrem súčasného primátora Richarda Rybníčka kandidoval mestský poslanec a bývalý viceprimátor Tomáš Vaňo, advokátka Danica Bírošová, technik a exprimátor mesta Jozef Žiška a podnikateľ Martin Žáčik. Podľa priebežných výsledkov štatistického úradu post primátora Trenčína obhájil Richard Rybníček.

Všetci okrem Žáčika, člena Kotlebovej ĽS-Naše Slovensko, kandidovali ako nezávislí. Rybníček má podporu pravicovej koalície v meste a aj strany Smer-SD.

Mesto zaregistrovalo 145 kandidátov na post poslanca v 25-člennom mestskom zastupiteľstve.

Kandidátky podala strana Smer-SD, koalícia siedmich pravicových strán KDH, NOVA, SDKÚ-DS, OKS, SaS, Most-Híd, OĽaNO, ďalej strany SNS, TIP, Náš kraj, KSS, ĽS-Naše Slovensko, Sieť a koalícia SDS, Národ a Spravodlivosť a pôvodne Paliho kapurková veselá politická strana s novým názvom Nezávislý ako aj nezávislí kandidáti.

Odkaz na sčítanie hlasov v menších mestách a obciach

KandidátPolitický subjektÚčasť voličov v %Počet poslancov, ktorý sa mal zvoliťPočet zvolených poslancov
Richard Rybníčeknezávislý37,102525

Zdroj: ŠÚ SR

2010: primátorom Rybníček

Posledné komunálne voľby v roku 2010 vyhral s veľkým náskokom Richard Rybníček. Z 20 624 odovzdaných platných hlasov získal 14 706 (70,83 percenta).

Komunálne voľby v Trenčíne:

Druhý v poradí bol kandidát koalície KDH-ĽS-HZDS Ján Krátky, ktorý získal 2 491 hlasov (12,08 percenta), vtedajší primátor Branislav Celler (SDKÚ, Most-Híd) získal 2 328 hlasov (11,29 percenta). Tesnú väčšinu v zastupiteľstve získala strana Smer-SD, jej poslanecký klub sa však časom rozpadol.

Pozrite si atmosféru volebného dňa v reportáži:

Súvisiace články

Najčítanejšie