Skoro jasno
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
Novým podpredsedom KDH je Pavol Zajac
Zdielať na

Novým podpredsedom KDH je Pavol Zajac

POPRAD / Novým podpredsedom KDH sa stal Pavol Zajac. Do funkcie ho v sobotu zvolili delegáti na sneme hnutia v Poprade. Za Zajaca hlasovalo 248 delegátov. Jeho protikandidáta Miroslava Krála podporilo 82 hlasujúcich.

Miroslav Král je okresným predsedom KDH v Zlatých Moravciach. Ešte pred voľbou kritizoval, že o funkciu podpredsedu sa uchádza tak málo kandidátov. Spomenul aj fakt, že súčasní piati podpredsedovia KDH sú málo známi. Nepoznajú ich voliči, ale ani členovia hnutia.

Zajaca do funkcie navrhol zvoliť predseda KDH Ján Figeľ po tom, čo sa Zajac vzdal v septembri funkcie šéfa poslaneckého klubu KDH v parlamente.

"Môj návrh a návrh rady je Pavol Zajac, ktorý patrí k najviac viditeľným a pracovitým poslancom v Národnej rade, a ktorého v prípade zvolenia chcem poveriť agendou vnútra, spravodlivosti a boja s korupciou," povedal Figeľ.

sita

Podľa Figeľa, aj keď sa Zajac týmto oblastiam prioritne nevenoval, ide o deľbu portfólií v tíme vedenia, aby pokryli celú sféru politík. "Zajac sa zaoberal verejnou správou, čo je súčasť agendy ministerstva vnútra a aktívne témami boja s korupciou, úžerou a exekúciami," dodal predseda KDH.

Pozrite si reportáž zo snemu:

Podpredseda abdikoval

KDH má podľa stanov šesť podpredsedov. Od roku 2012 sú nimi Miroslava Szitová, Július Brocka, Ján Hudacký, Peter Belinský a Miloš Moravčík.

Jedno kreslo podpredsedu sa uvoľnilo na jar, keď po prezidentských voľbách abdikoval Pavol Abrhan, pretože niesol v nich politickú zodpovednosť za výsledok Pavla Hrušovského.

Abrhan sa pôvodne chcel uchádzať o podpredsednícky post, keďže bol však zvolený za predsedu poslaneckého klubu, nekandidoval, ale podporil kandidatúru Zajaca.

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie správy