Pri rekonštrukcii bytovky si dávajte pozor na potkany

Pri rekonštrukcii bytovky si dávajte pozor na potkany

BRATISLAVA / Bývate v paneláku, na vyššom pochodí a ste presvedčení o tom, že potkany u vás doma nemajú šancu? Sklameme vás - dostanú sa takmer všade.

"Predvčerom, včera aj dnes. Takže už tretí deň si vyhliadol toaletu pred mojimi dverami na balkóne," opisuje redaktorka Novín Marianna Mašátová. Reč je o potkanovi, ktorého Marianna na treťom poschodí, kde býva, naozaj nečakala. Faktom však je, že tieto hlodavce dokážu zdolať aj väčšie výzvy. Deratizéri o tom vedia svoje.

Rekonštrukcia domu

"Potkany najvyššie, kde sme našli, bolo šieste poschodie," hovorí deratizér Branislav Jaško. Práve kanál je miesto, kde si potkany nažívajú šťastne, ale najmä pokojne. No a keď začnete s rekonštrukciou domu, tento ich pokoj narušíte.

To sa pravdepodobne stalo aj v prípade Marianny, keďže ich dom práve zatepľujú. Ak sa na podobnú procedúru chystá aj váš panelák, pripravte sa na najhoršie.

Plošná deratizácia

"Každý stavebný ruch ich vyruší z kanalizácie. Boja sa, utekajú aj na miesta, kde bežne nebývajú," pokračuje deratizér. Marianna už deratizérov zavolala. V prípade, že doma nájdete stopy po potkanoch, sa totiž začína naháňačka.

Zatúlaný potkan sa odchytáva jednotlivo na rôzne nástrahy, plošná deratizácia by sa robila až v prípade, že by si u vás založil rodinu.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi