Tri, dva, jedna... štart! Začala bežecká sezóna

Tri, dva, jedna... štart! Začala bežecká sezóna

BRATISLAVA / Bežecká sezóna oficiálne odštartovala v sobotu. Celý víkend sa nesie v znamení maratónov. Ako prví sa na štart na nábreží Dunaja postavili tí najmenší.

Pomoc, kde mám dieťa...

Deti, radosť, zážitok. Tieto tri slová odzrkadľujú sobotňajšiu náladu na nábreží Dunaja. Bežeckú sezónu odštartovali princezné a šarvanci, ktorí súťažili osobitne. Pocit z prvej medaily v živote zavesenej na krku si mnohí súťažiaci ani nebudú pamätať. Sú na to ešte príliš malí.

Rovnako súťažili aj Tamarka a Laura, dcéry redaktorky TV JOJ Barbory Jánošovej. Ich prítomnosť všade znamená množstvo zážitkov. "Celý čas som hovorila Laure, nemusíš byť prvá, stačí dobehnúť. Samozrejme, rozbehla sa dopredu, ja som ju už nevidela, tak som rýchlo Tamarku zobrala na ruky, aby som so staršou dcérkou nestratila kontakt," povedala hrdá mamička.

Pestovanie charakteru

Detský beh nie je o pote, drine či sebazaprení. Psychologička Monika Longauerová potvrdzuje, že každý pozitívny športový zážitok deti motivuje, aby sa opäť k športu vracali. "Ak dieťa vníma svoju výhru a svoje prekonávanie, je to pre neho úžasné povzbudenie a pestovanie charakteru a vytrvalosti aj do celej svojej budúcnosti."

K obrovským plusom behania patrí nenáročnosť. Okrem kvalitnej obuvi a chuti športovať nič nepotrebujete. Ak beháte pravidelne, pomerne rýchlo nadobudnete kondičnú zdatnosť. Zároveň je tým najprirodzenejším pohybom človeka. Beh je špecifický v tom, že sa s ním musíte popasovať. Ak si však dáte métu a prekonáte ju, niečo sa vo vás zlomí. Beh si potom nadovšetko zamilujete.

Zdroj: noviny.sk, TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Najkrajšie bývanie II.
06:10 NA CHALUPE
06:55 Pod povrchom
05:00 Súdna sieň
05:45 Dr. Dokonalý
06:25 Hoď svišťom
06:05 William a Kate: Královská svatba
07:25 Napříč časem
09:15 Lion