Jasno
10°
Bratislava
Frederik
25.2.2024
SPOVEĎ. Scientológia bola začiatkom konca mojej rodiny
Zdielať na

SPOVEĎ. Scientológia bola začiatkom konca mojej rodiny

BRATISLAVA / Scientológia nás obrala o všetko a zničila nám rodinu. S takýmto tvrdením sa nám do redakcie ozvali ľudia, ktorí zažili scientologické praktiky na vlastnej koži. Kým niekto už s touto komunitou nechce mať nič spoločné, iní sa zasa rozhodli bojovať.

Majú taktiku

"Vyhliadnu si firmu. Príde nejaký asistent, ktorý začne rozprávať, o tom, či chce, aby sa mu lepšie darilo vo firme, aby prosperovala, aby mu život išiel lepšie. Ak je naivný a podľahne, tak potom si s ním robia čo chcú," začína svoje rozprávanie exmanželka scientológa.

Hovorí aj o tom, že sama sa s manželom zúčastnila niekoľkých, školení. Kým on scientológii prepadol, ju to neoslovilo vôbec. "Majú takú taktiku, že vás nainfikujú tak, že to štúdium si chcete urobiť. Je to ale také štúdium, ktoré človeku, nie že pomôže, ale uškodí. Celé to je len o peniazoch, aby mohli od ľudí vymámiť peniaze," pokračuje.

Malá firma skrachuje hneď

Platí sa vraj za všetky prednášky. Žena tvrdí, že práve preto si za svojich členov vyberajú najmä majetných ľudí. Ak sú to podnikatelia, musia vraj predkladať k nahliadnutiu celé účtovníctvo, aby scientológovia vedeli o všetkom. Následky sú podľa nej fatálne.

"Malá firma skrachuje hneď, väčšia postupne," opisuje exmanželka scientológa. To sa podľa nej stalo aj jej manželovi. Keď ho nedokázala od scientológov odhovoriť, radšej od neho odišla. Toto však nie je jediný prípad.

Písal aj prezidentovi

Pán Imrich už viac než dva roky upozorňuje štát na praktiky scientologickej sekty. "Písal som prezidentovi Slovenskej republiky, Národnej rade a aj ministerstvu vnútra," hovorí. Nejde mu o dospelých členov, ale o deti, ktoré sa v takýchto rodinách ocitnú. Má s tým svoje skúsenosti, ktoré hovoria za všetko.

Porozprával nám príbeh svojho syna, vnučky a nevesty, ktorá do pochybnej
spoločnosti vstúpila. "Odišla z domu bez toho, aby niečo povedala, prakticky vyrabovala svojho manžela. Zostal bez prostriedkov. Musel som s manželkou predať pozemok vo výmere viac ako jeden hektár," hovorí.

Starí rodičia mali zomrieť

Dcéru vzala so sebou a kým prebiehal súd o zverenie do starostlivosti, trojročnému dievčatko niekto vnútil, že starí rodičia zomreli. Keď sa s nimi stretla, mala panický strach z toho, že vidí duchov. "Dieťa sa priznalo k tomu, že ako sa nemalo báť, keď boli mŕtvi," Ich nevesta sa vraj do spoločenstva dostala po nástupe do jednej trebišovskej firmy, ktorá je podľa pána Imricha podhubím scientológie na východe Slovenska. Po svojej skúsenosti je odhodlaný v boji proti scientológii pokračovať.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie správy