Slováci podozriví z terorizmu: Ženu prepustili, muž pred súdom

Slováci podozriví z terorizmu: Ženu prepustili, muž pred súdom

LONDÝN / Skupina Slovákov zažila peklo na londýnskom letisku Heathrow. Tamojšie bezpečnostné zložky totiž pri kontrole našli u jedného z nich predmet, ktorý pripomínal rozbušku. Situáciou sa stále zaoberá slovenská diplomacia. Podľa najnovších informácií, ženu prepustili a muža čaká súd.

Dovolenka sa zmenila na nočnú moru

V stredu odletela skupina Slovákov z Viedne do Londýna, kde mali prestúpiť na lietadlo smerujúce do Las Vegas. Pri osobnej kontrole vraj tamojšia polícia objavila u približne 40-ročného muža z Púchova bližšie nešpecifikovanú výbušninu. "Na toaletu nás pustili až po štyroch hodinách," vraví jedna z cestujúcich. 

Istý pár mal v lietadle sedieť hneď vedľa podozrivého muža. Pre britské úrady sa stal preto terčom. Manželov, ktorí chceli spoznávať Spojené štáty a Kanadu, zadržiavala britská polícia jedenásť hodín.

Aj zvyšní pasažieri zo Slovenska museli približne do polnoci zostať na letisku. Potom ich previezli do hotela. V tej chvíli už vedeli, že za veľkú mláku nepôjdu. Krátko popoludní ich autobus z viedenského Schwechatu priviezol do Bratislavy.

Podozreniu z terorizmu sa nevyhla ani skupina Čechov, ktorí boli klientmi rovnakej cestovnej kancelárie. "Česi si už hľadali miesto v lietadle, vytiahli ich von, ale potom ich pustili," dodáva ďalší z cestujúcich.

Dvoch Slovákov naďalej zadržiavajú

Podľa ministerstva zahraničných vecí zadržali britské úrady pôvodne štyroch Slovákov. Dvaja sú naďalej zadržiavaní a vyšetrovaní. Zadržaný muž a jeho manželka sú podľa rezortu diplomacie v poriadku. Ministerstvo nadviazalo kontakt s vyšetrovateľmi. V pohotovosti je aj agentúra, ktorá zájazd do Ameriky sprostredkovala.

Slováci, ktorým britské úrady zabránili letieť do USA, však majú ťažké srdce na našu diplomaciu i cestovnú kanceláriu. To, že cestovali na rovnakom zozname ako podozrivý muž, z nich urobilo pre leteckú spoločnosť nežiadúce osoby.

Tému sleduje štáb KRIMI, viac informácií o 19:00.

Zdroj: ISIFA/ilustračná

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ, Dalibor Skladan

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
20:30 Najlepšie počasie
19:30 Profesionáli III.
20:30 Denník Bridget Jonesovej
22:35 Niečo na tej Mary je
19:00 Štyri svadby a jeden pohreb
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
20:55 C.S.I.: Kriminálka New York VI.
19:35 SpongeBob v nohaviciach IX.
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
18:25 Cirkus
20:15 Na nože
22:30 Dřív než půjdu spát