Jasno
31°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Túto sezónu sa tisíce Rusov a Ukrajincov chystajú dobyť Tatry
Zdielať na

Túto sezónu sa tisíce Rusov a Ukrajincov chystajú dobyť Tatry

V piatok prišlo 2 tisíc, zajtra príde ďalších 370 turistov z Ruska či Ukrajiny. Neprišli sa len lyžovať. Na Slovensku chcú privítať Nový rok a osláviť svoje oneskorené Vianoce.

Zarazili nás colníci

"Prekrásna atmosféra, lepšie nevymyslíš, sme tu už štvrtýkrát," tvrdí jeden z turistov. Na svahoch v Nízkych Tatrách počuť najmä ruštinu, nie je sa, čo čudovať, veď iba v piatok prišlo 1 700 Rusov a Ukrajincov.

Recepčné v hoteloch nestačili hostí ubytovávať, poniektorí museli čakať na voľné izby. "Cesta bola v poriadku, ale zarazili nás slovenskí colníci, stratili sme veľmi veľa tam času. Robili problémy, kde sa dalo, ešte nič také sme v živote nezažili," hovoria.

Počet sa zvýšil o 14 percent

Z cesty utrmácaní Rusi a Ukrajinci len čo sa ubytovali, okamžite vybehli na svah. "Pred Silvestrom je menej ľudí na zjazdovke a keďže sa zle lyžujem, pre mňa je to lepšie," vysvetľuje turista. "Tento rok sa počet turistov zvýšil o 14 percent. Je to oficiálny údaj podľa vydaných víz. Viac ľudí si želá ubytovanie mimo hotelov ako na súkromí, v chatkách, penziónoch," informuje hoteliér Mark Blitshteyn.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie