Oblačno
28°
Bratislava
Petra, Peter, Pavol
29.6.2022
Briti vrátili dve naše deti, nepáčili sa im...
Zdielať na
Slovensko

Briti vrátili dve naše deti, nepáčili sa im...

Vyberajú si ako v obchode. Veľká Británia vrátila na Slovensko dve deti, ktoré si zobrala na nútenú adopciu. Dôvod? Neboli podľa predstáv nových rodičov. Televízia JOJ má dôkaz, že pred rokom britský Social Services (SS) vrátil dvoch súrodencov bez toho, aby sme o to požiadali. Boli chorí...

O choré deti nikto záujem neprejavil

Dôvod? "U chlapca bol aktívny syfilis a ťažká mentálna retardácia," potvrdila poslankyňa Nicholsonová. V tomto konkrétnom prípade pritom do sporu s Britániou nikto aktívne nevstupoval. O deti nebojovali ani ich rodičia a ani slovenské úrady.

"Centrum pre medzinárodno právnu ochranu detí a mládeže neeviduje spisy k týmto uvedeným deťom, to znamená nemali sme informácie o tom, ža takéto deti by mali byť adoptované do Británie," dodala poslankyňa.

Šokuje aj prípad dvoch sestier

Kým však kričíme na Britániu, vynárajú sa na povrch aj ďalšie šokujúce prípady. Tentoraz sú to podivné postupy našich, slovenských úradov. Potvdzujú to aj najnovšie výsledky poslaneckého prieskumu v centre pre medzinárodnoprávnu pomoc deťom. 

Napríklad také slovenské sestry, ktoré sme nazvali Lucia a Petra. Keď mali 11 a 12 rokov, vyňali ich z náhradnej rodiny na Slovensku a určili na adopciu do Talianska. O rok na to jedno z dievčat porodilo. To ale ešte stále nie je všetko - prvým pôrodom sa to neskončilo.

Obidve dievčatá sú tehotné

"Obidve sú teraz tehotné. Tá jedna je teraz tehotná s dvojičkami a tá druhá teraz čaká svoje druhé dieťa. Medzitým údajne ešte potratila, keď mala 13 rokov," dodala na vysvetlenie Nicholsonová.

Dievčatá dnes majú 15 a 16 rokov. V spoločnej izbe majú množstvo plyšákov. Rady športujú a počúvajú hudbu. Aj takto vyzerá správa o tom, ako sa majú slovenské deti v cudzej krajine v náhradnej rodine. Problémom ale je, že tieto správy sú každý rok identické.

Naši úradníci takéto správy z Talianska založili do spisu a život plynul ďalej. Cez sociálnu sieť sa ale obe dievčatá skontaktovali s osobou na Slovensku, ktorej identitu nemôžeme odkryť. Informácie od nej sa ale v centre pre ochranu detí nenachádzajú. A ako skončil príbeh dvoch slovenských sestier? "Obidve sa vraj nenachádzajú na území Talianska, obidve vraj cestujú po svete na falošné cestovné doklady," tvrdí Nicholsonová.

Všetko o pochybných adopciách detí si môžete prečítať TU.

Súvisiace články

Najčítanejšie