Slovenský Batman útočí! Píšu o ňom aj v zahraničí

Slovenský Batman útočí! Píšu o ňom aj v zahraničí

Slovenský superhrdina z Dunajskej Stredy sa dostal do centra pozornosti svetových médií. Píšu o ňom také renomované noviny ako je nemecký Der Spiegel, americký Chigaco Tribune, či agentúra Reuters. Aj keď nežije zďaleka v takom prepychu ako jeho filmový kolega, jeho okolie ho napriek tomu vníma pozitívne...

Batman ako Batman

"Zoltán nemá so skutočným hrdinom veľa spoločného. Kým Bruce Wayne je bilionár, Zoltán strávil určitý čas vo väzení a v súčasnosti je nezamestnaný. Kým jeden žije v prepychu, ten druhý v opustenej bytove bez vody a elektriny. Kým Wayne jazdí na patrádnom aute, Zoltán chodí všade po vlastných. Kým jeden operuje v meste s názvom Gotham City, Zoltán žije v Dunajskej Strede," píše o novom slovenskom hrdinovi Der Spiegel.

Na druhej strane však stojí na strane tých dobrých. Pomáha chorým či nevládnym ľuďom s nákupmi, varí pre nich či nakupuje. Ak sa vyskytne vážnejší problém, neváha sa obrátiť na políciu. "Rozhodol som sa, že budem konať dobro," povedal pre agentúru Reuters. Prečo potom v minulosti strávil vo väzení osem mesiacov, nie je známe.

V americkom Seattli je to Phoenix Jones

Svojho samozvaného hrdinu má aj americké mesto Seattle. Za superhrdinu sa tam prezliekal 23-ročný muž, ktorý sám seba nazýval Phoenix Jones. Obliekal sa do žlto-čierneho kostýmu s maskou na hlave. Stal sa známou postavou hnutia bojujúceho voči rozšírenému násiliu v uliciach  severoamerického mesta. VIAC TU.

Zdroj: reuters

Zdroj: noviny.sk/reuters/spiegel/heute

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

22:45 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
23:40 Myšlienky vraha II.
00:40 NOVÝ ŽIVOT
22:55 Útek zo Sibíri
01:55 Walking Dead IX.
02:35 Prvé oddelenie II.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
23:30 Očitý svedok
00:25 Paranormálne záhady V.
22:55 Okido I.
23:05 Volám sa Caillou V.
23:30 Jahôdka a jej kamaráti II.
22:40 Skutečný Rocky Balboa
00:15 Švadlena
02:05 Renegáti