Úlet ako hrom: Batman lieta po Dunajskej Strede!

Úlet ako hrom: Batman lieta po Dunajskej Strede!

Južné ovocie na 22? Jablká z Dunajskej Stredy... Dunajskostredčania po novom už nemajú iba jablká zo starého vtipu, ale aj svojho superhrdinu. Batmana z Dunajskej Stredy! Civilným menom sa volá Zoltán Kohari a keďže nemá mobil, nájsť ho nebolo ľahké.

Na komiksového, či filmového hrdinu môžu obyvatelia Dunajskej Stredy naďabiť na sídlisku Sever. Preto dostal prezývku "severný Batman". Svoj kostým, ktorým ohuruje spoluobčanov, si ušil sám. A neostalo iba pri tom. Svojpomocne uzreli svetlo sveta aj rôzne bojové doplnky...

Batman pomáha s taškami, vynáša smeti...

Zoltán alias Batman žije v bytovke, ktorá je už dávnejšie opustená. Za ktorým oknom superhrdina spí, to je zvonku jasne viditeľné. Vstupy a výstupy z bytu sú typicky batmanovské. Hlavná pomôcka? Hromozvod... Samozrejme, tak ako filmový Batman, aj Zoltán chce zabrániť zločinu a neprávosti. Nie však sám. Ak na ňu natrafí, zavolá políciu. Chváli ho jedna z miestnych žien: "Pomáha mi s taškami, vynesie smeti. On je dobrý chlapec."

V americkom Seattli je to Phoenix Jones

Svojho samozvaného hrdinu má aj americké mesto Seattle. Za superhrdinu sa tam prezliekal 23-ročný muž, ktorý sám seba nazýval Phoenix Jones. Obliekal sa do žlto-čierneho kostýmu s maskou na hlave. Stal sa známou postavou hnutia bojujúceho voči rozšírenému násiliu v uliciach  severoamerického mesta.

Minulý rok v októbri ho zatkla polícia na základe obvinení z viacerých útokov so sprejom. Podľa vlastných slov nechcel Phoenix Jones nikomu ublížiť, iba sa snažil zabrániť pouličným šarvátkam. Na svoje akcie chodil aj s kameramanmi, ktoré jeho ich zaznamenávali.

Zdroj: TV JOJ, ISIFA

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 18 ROKOV S TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
19:40 Profesionáli II.
20:25 Orol Eddie
22:50 18 ROKOV S TV JOJ
18:55 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
18:20 Zoolander No. 2
20:15 Let
22:40 Skutečný Rocky Balboa