Jasno
-2°
Bratislava
Dorota
6.2.2023
Minister Mikulec sa poslankyni Tabak ospravedlnil, ale tvrdí, že hulvátom nebol len tak bez príčiny
Zdielať na

Minister Mikulec sa poslankyni Tabak ospravedlnil, ale tvrdí, že hulvátom nebol len tak bez príčiny

BRATISLAVA / "Vraj si sama začala". Roman Mikulec odôvodnil hrubé slová, ktoré adresoval koaličnej kolegyni Romane Tabák. Poslankyňa tvrdí, že Mikulec klame a jeho ospravedlnenie nepovažuje za úprimné. Vraj nie je jediná, ktorej sa dostalo hrubých slov od Romana Mikulca.

Roman a Romana. Obaja kandidovali do parlamentu na spoločnej kandidátke, no bývala tenistka skončila po vyhadzove z klubu oľano u Borisa Kollára. Ministrovi písala pred dvomi týždňami nespokojná s tým, ako zvláda boj s nelegálnou migráciou. Keď ho dôrazne vyzvala, aby situáciu v jednej z obcí na hraniciach s Českom riešil, prišla nevyberaná odozva. Svoje pritom utŕžil aj jej stranícky predseda. "Ja sa s každým bavím tak ako on so mnou," povedal Mikulec. "Čo sa týka mňa, tak ja sa nebudem zavzdušňovať. Skôr ma mrzí ten vzťah medzi mužom a ženou," komentoval situácia Boris Kollár. 

Minister poslankyňu posmešne nazval hviezdou a odporučil jej nech situáciu v obci vyrieši sama. Poslankyňa tvrdí, že ju v správach obvinil z brania úplatku, keď ako jedna z dvojice poslankýň Oľano nehlasovala, aby Roberta Fica vydali súdu. "Keď minister vnútra vie, že som zobrala peniaze, tak nech povie, kedy a koľko," uviedla poslankyňa. "Ospravedlnil som sa v správe a nemám potrebu to ďalej riešiť," povedal Mikulec. 

Hoci vulgárnu komunikáciu riešili aj koaličné špičky, politickú dohru mať nebude. Časť poslancov Sme rodina vrátane tabak síce hlasovali za ministrovo odvolanie, no väčšina hnutia vrátane Borisa Kollára ho vo funkcii podržala. "Mám pocit, že v parlamente Mikulca neodvoláme, takže asi to zostane v rukách pani Tabak, lebo jej úder je preslávený a keby ho využila ešte raz Roman Mikulec odstúpi sám," dodal poslanec Richard Raši. 

Súvisiace články

Najčítanejšie