Skoro jasno
25°
Bratislava
Zuzana
11.8.2022
Vlčanov tajomník Milan Kyseľ odstupuje z funkcie pre útoky, ktorým čelí on a jeho rodina
Zdielať na
Politika

Vlčanov tajomník Milan Kyseľ odstupuje z funkcie pre útoky, ktorým čelí on a jeho rodina

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Milan Kyseľ ponúkol ministrovi svoju funkciu pre útoky, ktorým čelí on a jeho rodina. Ako priblížil odbor komunikácie MPRV SR, Kyseľ svoje rozhodnutie predkladá po dôkladnom zvážení všetkých okolností k danej situácii.

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽaNO) Kyseľa chápe a vníma jeho rozhodnutie ako prejav vysokej politickej kultúry. "Naša kontrola síce nezistila žiadne rozpory a pochybenie v procesoch, na ministerstvo sa však zniesla tvrdá kritika. Celá situácia sa navyše stala predmetom politického osočovania zo strany opozície a rôznych záujmových skupín, či jednotlivcov, ktorým nevyhovuje, že sa zo všetkých síl snažíme rezort očistiť od nánosov korupcie a netransparentnosti,“ uviedol.

Kyseľov krok odstúpiť z funkcie predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) uvítal

Považuje ho totiž za dôležité gesto, ktoré potvrdzuje, že presadzovanie správnej politickej kultúry myslia vážne. „Agrorezort je ťažko skúšaný a pre minulé vládne garnitúry bol len korisťou. Musíme dôsledne chrániť krehkú dôveru, ktorú si postupne získava nielen na Slovensku, ale aj v medzinárodných inštitúciách,“ reagoval vo svojom stanovisku, ktoré poskytla jeho hovorkyňa Ľubica Janíková. Dodal, že od Vlčana bude očakávať návrh na vymenovanie nového štátneho tajomníka.

​Kyseľ bol konateľom firmy do júna 2021 a aktuálne sú jej konateľmi Matej Patrick Kyseľ a Denisa Kyseľová. Firma má vlastniť šesť kusov ošípaných, pričom podľa zmluvy zverejnenej v Centrálnom registri zmlúv mala od štátu získať 27 026 eur. Podľa stanoviska rezortu pôdohospodárstva je pomoc smerovaná k malým aj stredným domácim farmárom s cieľom podporiť decentralizáciu chovu ošípaných pre snahu predísť šíreniu afrického moru ošípaných. Z toho dôvodu bola pomoc smerovaná na farmu a nie na kusy chovaných ošípaných. Podpora tak bola podľa rezortu vypočítaná na základe vzorca tak, aby sa odbúrala možnosť subjektívne vstupovať do rozhodovania o výške podpory.

Súvisiace články

Najčítanejšie