Oblačno, dažďové prehánky
18°
Bratislava
Medard
8.6.2023
Kauza "mydlenia barana" nemá svoj koniec. Matovič sa pred súdom začal brániť
Zdielať na

Kauza "mydlenia barana" nemá svoj koniec. Matovič sa pred súdom začal brániť

Archívne video

TRNAVA / Minister financií Igor Matovič (OľaNO) podal na Okresný súd v Trnave návrh na zrušenie rozsudku pre zmeškanie, podľa ktorého sa má ospravedlniť poslancovi Smeru – SD Ľubošovi Blahovi za výroky z parlamentnej Hodiny otázok zo septembra minulého roku. Súdu zároveň doručil aj svoje vyjadrenie k žalobe. Sudca o návrhu žalovaného zatiaľ nerozhodol. Informovala o tom zastupujúca hovorkyňa Krajského súdu v Trnave Katarína Lovasová.

Rozsudok pre zmeškanie z mája tohto roku, podľa ktorého má Matovič na najbližšej schôdzi Národnej rady SR osobne predniesť ospravedlnenie Blahovi a vyjadriť hlbokú ľútosť za vyslovenie nepravdivých výrokov, tak nie je právoplatný.

Blaha sa na súde domáha ochrany osobnosti za výrok Matoviča z 24. septembra 2020. V pozícii predsedu vlády na pôde parlamentu vtedy hovoril o informácii, ktorú dostal e-mailom a podľa ktorej Blaha ešte ako študent preskočil plot záhrady a "mydlil barana". Reagoval tak na vystúpenie Blahu, ktorý hovoril a Matovičovej manželke ako o "bielej kobyle".

Okresný súd v Trnave rozhodol v tomto spore rozsudkom pre zmeškanie. Takéto rozsudky súdy vydávajú obvykle v prípadoch, kedy je jedna z procesných strán pasívna a na výzvy súdu nereaguje. Z rozsudku, vyplýva, že súd ešte koncom minulého roku uložil žalovanému povinnosť vyjadriť sa k žalobe a uviesť skutočnosti na svoju obranu. Matovič sa k žalobe žiadnym spôsobom nevyjadril, súd preto rozhodol rozsudkom pre zmeškanie. Až na ten žalovaný zareagoval návrhom na zrušenie a vyjadril sa aj k žalobe.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy