Žiakovi po parlamentnej roztržke chodia stovky výhražných správ od prívržencov ĽSNS

13.11.2020 11:05 Noviny.sk Politika

Žiakovi po parlamentnej roztržke chodia stovky výhražných správ od prívržencov ĽSNS

BRATISLAVA / Koaličný poslanec Miroslav Žiak (SaS) dostáva od roztržky zo štvrtka 12. novembra v pléne s Milanom Mazurekom (ĽSNS) stovky správ, kde sa mu prívrženci Kotlebovcov - Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS) vyhrážajú, že ho zbijú, prípadne, že si to "odskáče jeho rodina". Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje takéto vyhrážky a urážky za neprijateľné a odsudzuje konanie "prívržencov fašistickej strany v parlamente". Informoval o tom hovorca liberálov Ondrej Šprlák.

"Z nevinného papierika sa stala poľovačka na mňa ako poslanca, len preto, že som si dovolil postaviť sa pred rečnícky pult, kde kričal fašista. Keď urážal v pléne premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) on, nikto sa mu veru nevyhrážal, že sa má báť o svoj život. Je hrozné, že sa postupne máme začať báť akokoľvek oponovať tejto fašistickej strane. Na základe viacerých vyhrážok preto zvažujem možnosť požiadať o policajnú ochranu a podanie trestného oznámenia," uviedol Žiak.

Žiak počas štvrtkového vystúpenia Mazureka v rozprave vytiahol nápis, že Mazurek je "urevaný nácek". Žiak následne vo svojom profile na sociálnej sieti napísal, že Mazurek sa naňho najprv zahnal a následne doňho strčil. Miroslav Suja (ĽSNS) mu podľa jeho slov vytrhol papier z rúk. "Počas toho, ako som si išiel sadnúť, mi páni z ĽSNS odkazovali, že toto už nemám robiť, lebo nebudem doma v bezpečí," napísal na sociálnej sieti.

Predseda strany ĽSNS je ​odsúdený za extrémizmus. Dôvody sa dozviete v našej reportáži:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 Noviny o 12:00
12:40 TOP STAR
13:05 Dovidenia, stará mama!
12:15 Profesionáli III.
13:15 Simpsonovci XII.
13:45 Simpsonovci XII.
11:25 Pod povrchom
12:35 Slnečno, sem-tam vraždy II.
13:35 Dr. Harrow
12:10 Dážďovečky
12:25 Krtko
12:35 Bolek a Lolek idú do sveta
10:45 Hluboká voda
12:35 Před půlnocí
14:35 Zůstaň nablízku