Matovič za 4 mesiace stihol predbehnúť predchádzajúcu vládu. Aspoň pokiaľ ide o prijímanie zákonov

Matovič za 4 mesiace stihol predbehnúť predchádzajúcu vládu. Aspoň pokiaľ ide o prijímanie zákonov

BRATISLAVA / 36 verzus 26 - takto vyzerá štatistika podávania zákonov v skrátenom legislatívnom konaní medzi aktuálnou a bývalou vládou. Číslo 36 pritom patrí aktuálnej vláde Igora Matoviča, ktorá úraduje od 21. marca. K takému číslu sa pritom nedopracovala bývalá vládna koalícia ani za celé štvor-ročné obdobie.

Ešte posledný horúci zákon v skrátenom konaní je ten o sms pre prichádzajúcich zo zahraničia. Ešte v pondelok ho vláda v skrátenom konaní schválila. V utorok popoludní ho už mali poslanci v parlamente na stole a v stredu už bol schválený.

Pri skrátenom konaní argumentovala vládna koalícia stále aktuálnou koronakrízou, tento zákon má slúžiť na odhalenie ľudí, ktorí sa neprihlásia na regionálnej hygiene po návrate zo zahraničia z červených krajín. 

Práve korona je po nástupe novej vlády objektívne dôvodom prečo sa mnohé zákony schvaľovali v expresnom režime, podľa opozície, už ale tento aspekt nie je v niektorých prípadoch splnený a vláda vraj v niektorých prípadoch iba využíva situáciu. "Ja si myslím, že teraz sme už trhli rekord. A kým zo začiatku sa to dalo chápať ako opatrenia pre Covid, dnes mám pocit, že si vládna koalícia a ministri zvyklli, že čo ich v pondelok napadne, to majú vo štvrtok schválené," vyjadril sa podpredseda NR SR Peter Pellegrini.  

"Zákony sa pripravujú ako na bežiacom páse, výbory majú často 10 - 15 minút na prerokovanie. Ľudia, čo sedia vo vládnej koalícii netušia, za čo hlasujú. Teraz ste ma prekvapili tými číslami," hovorí tiež predseda strany Smer-SD Robert Fico. 

Predseda parlamentu ale pripúšťa, že bude na kolegov apelovať, aby sa od jesene vracali do štandardného režimu. "Už bola taká situácia, že nás pani prezidentka napomenula a dali sme sa do štandardného režimu," dodal Boris Kollár. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:50 Narnia: Princ Kaspian
16:50 Shrek 2
19:00 Krimi
12:45 Drvivý dopad
15:05 Denník ľadovej princeznej
17:15 Áno, šéfe USA VI.
14:10 Tradičné recepty z celého sveta II.: Maškrty a pochúťky
15:15 Skutočné príbehy
16:25 Skutočné príbehy
14:55 Tashiho svet
15:05 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:20 Ruby z dúhy I.
14:45 Za zavřenými dveřmi
16:30 Napříč časem
18:20 Země naděje