Zásadné vyhlásenia Andreja Kisku. Už nebude kandidovať za predsedu Za ľudí, čaká ho operácia

28.06.2020 10:51 Noviny.sk Politika

Zásadné vyhlásenia Andreja Kisku. Už nebude kandidovať za predsedu Za ľudí, čaká ho operácia

BRATISLAVA / Predseda strany Za ľudí Andrej Kiska oznámil na sociálnej sieti, že už nebude kandidovať za predsedu strany a na najbližšom sneme si straníci zvolia nové vedenie. Dôvodom sú jeho zdravotné ťažkosti.

"Svoju budúcnosť poznám. V pondelok podstúpim operačný zákrok, pri ktorom mi odstránia časť platničky. Vyskúšal som pod dohľadom lekárov za posledné mesiace všetko, aby k tomu nemuselo prísť. Moje telo si vybralo daň za stovky tisíc kilometrov, ktoré som za posledné roky najazdil v aute po celom Slovensku. Za necelý rok je to ďalšia operácia, ktorú budem musieť podstúpiť a tretia za posledných päť rokov," oznámil Andrej Kiska. 

Uviedol, že jeho zdravie mu nedovoľuje zostať aktívny v politike. "V piatok som aj preto na predsedníctve strany Za ľudí oznámil, že na najbližšom sneme, ktorý bude 8. augusta už nebudem kandidovať za predsedu strany," uviedol Kiska. 

"Do veľkej politiky som priviedol mnohých schopných, pracovitých a čestných ľudí a spojil som ich s ľuďmi, ktorí majú skúsenosti. Preto sa o stranu nebojím," dodal s tým, že poďakoval za podporu a pomoc, ktorú dostal od ľudí a podľa jeho slov vždy bude stranu Za ľudí podporovať. 

Pozrite si súvisiacu reportáž: 

Zdroj: noviny.sk/facebook

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
07:10 Dr. Dolittle 3
05:20 Súdna sieň
06:00 Súdna sieň
07:25 Chytrák a dvaja spoločníci
05:25 Staroveké proroctvo
06:05 Keď je pečenie umenie III.
06:35 Keď je pečenie umenie III.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:10 S láskou, Rosie
07:05 Vášeň mezi řádky
09:05 Perfektní prázdniny