Zatiahnuté
Bratislava
Izabela
9.12.2023
Fico k 2. výročiu vraždy Jána Kuciaka: Keby nebola vražda, tak tu stojím ako predseda vlády s 30 percentami podpory
Zdielať na

Fico k 2. výročiu vraždy Jána Kuciaka: Keby nebola vražda, tak tu stojím ako predseda vlády s 30 percentami podpory

BRATISLAVA / Predseda strany Smer-SD tvrdí, že vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola zneužitá v zahraničí aj na Slovensku. Podľa jeho slov, keby sa tak nestala, stál by pred novinármi ako predseda vlády s podporou 30 percent.

"Vražda bola zneužitá na politické ciele. Keby nebola vražda, a nebola by zneužitá medzinárodne, tak vnútroštátne, dnes tu takto pred vami stojím ako predseda vlády s 30 percentami podpory slovenskej verejnosti," uviedol po piatkovej mimoriadnej schôdzi predseda strany Smer-SD Robert Fico. 

Policajti a prokurátori odviedli dobrú robotu pri vyšetrovaní vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Uviedol to predsedu vlády Peter Pellegrini, ktorý si na samite Európskej únie v Bruseli pripomína výročie ich vraždy spred dvoch rokov.

"Je mi ľúto zmareného života dvoch mladých ľudí, tak ako mi je ľúto každého násilne ukončeného života. Žiaľ, takéto veci sa niekedy stávajú aj v tých najvyspelejších a najdemokratickejších štátoch. Vždy je však dôležitá otázka, ako na takýto čin zareagujú príslušné orgány," pokračoval Pellegrini, podľa ktorého bolo vyšetrenie vraždy jedným z jeho premiérskych priorít. "Ďakujem policajtom a prokurátorom za to, že dnes vrahovia i možní objednávatelia stoja pred súdom," dodal.

Fico sa na tlačovke rovnako pustil do Bélu Bugára. Označil ho za cholerika. 

"Vládna koalícia sa ešte neskončila, ale končí sa až dňom konania volieb, teda 29. februára,“ prízvukoval Fico. Bugára označil za cholerika a poslancov jeho strany za katastrofu. "Je čas, aby strana Bélu Bugára ‚vypadla´ z parlamentu, lebo len opäť raz ukázala svoju bezcharakternosť,“ vyhlásil Fico. Podľa neho si Bugár myslí, že má večný koaličný potenciál, a preto sa ‚pchá do zadku´ lídrovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igorovi Matovičovi. Podľa Ficových slov totiž predseda Mostu-Híd dúfa, že ho Matovič po voľbách vezme do vlády.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy