VIDEO: Matovič doniesol Dankovi letenku do Grécka, ten ho nazval buzerantom

12.09.2019 17:56 Noviny.sk Politika

VIDEO: Matovič doniesol Dankovi letenku do Grécka, ten ho nazval buzerantom

BRATISLAVA / Igor Matovič kúpil predsedovi parlamentu a predsedovi Slovenskej národnej strany Andrejovi Dankovi jednosmernú letenku do Grécka. Reagoval tak na jeho vyjadrenia, že netreba šetriť a že ústavný zákon o dlhovej brzde by zrušil. Danko je za to, aby sa neplátala diera zvyšovaním daní, ale aby sme si požičali.

Igor Matovič priniesol Andrejovi Dankovi letenku do Grécka počas voľby podpredsedu parlamentu. Chvíľu medzi sebou diskutovali, potom Matovič položil Dankovi letenku na stôl. Ten ju po ňom hodil. Nakoniec si po malých ťahaniciach Matovič letenku zobral a Danko ho nazval "špinavcom a buzerantom." 

"Si obyčajný klamár a provokatér, špinavec a buzerant," povedal Danko Matovičovi vo chvíli, kedy sa líder OĽaNO chystal opustiť rokovaciu sálu parlamentu. 

"Toto si povedal?" reagoval Matovič. "Ty si predseda národnej rady?" pokračoval Matovič. 

"Už si sa vyliečil? pýtal sa Danko Matoviča. "Predseda národnej rady povie poslancovi, že buzerant?" pýta sa ďalej Matovič. 

"Máš modrú knižku za to, že si chorý na hlavu," pokračuje Danko. 

"Kúpil som mu letenku v akciovej cene 19,90, doniesol som mu ju a on na mňa, vypadni ty špinavý buzerant," opísal Igor Matovič. 

​"Potom, čo pán poslanec Matovič ho denno denne provokuje, uráža a hecuje k takýmto vyjadreniam, mu už jednoducho rupli nervy," uviedol hovorca Andreja Danka, Tomáš Kostelník. 

Andrej Danko na margo zvyšovania cien tabakových výrobkov v relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo uviedol, že by si Slovensko malo požičať a nie plátať dieru zvyšovaním daní. Podľa Danka my máme 48-percentné zadlženie a porovnal nás s Talianskom a Gréckom. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:25 Noviny TV JOJ
05:40 Súdna sieň
06:45 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
08:00 NOVÁ ZÁHRADA
05:40 Tyran III.
06:35 Tyran III.
07:55 MACGYVER: NOVÉ ČASTI II.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
06:25 Osudová láska
08:00 Z ulice na green
09:45 Asterix a Vikingové