Fico s Remišovou vo výťahu. Podporí predseda Smeru oživený návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku?

Fico s Remišovou vo výťahu. Podporí predseda Smeru oživený návrh zákona o preukazovaní pôvodu majetku?

BRATISLAVA / Ani jediný odsúdený. Zákon o preukazovaní pôvodu majetku, o ktorý Robert Fico roky bojoval, sa pred časom skončil neúspešne, pretože narazil na rozhodnutie Ústavného súdu. A tak nelegálne nadobudnutý majetok nezobrali nikomu. Na jar ale s iniciatívou oživiť návrh v pozmenenej podobe prišla Veronika Remišová.

Aj uhlavní politickí rivali sa čas od času vedia porozprávať, napríklad vo výťahu. "Ja som do parlamentu predkladala zákon o preukazovaní príjmu a majetku, ktorý by nahrádzal starý zákon Roberta Fica a jeho cieľom je nelegálne nadobudnutý majetok 100% zdaniť," uviedla Veronika Remišová, nezaradená poslankyňa NR SR. 

​Remišovej sa výťahová diskusia mohla skutočne vyplatiť. Najhlasnejším zástancom zákona je práve Robert Fico a okrem toho má najväčší poslanecký klub. Smelé plány mal Aj Robert Fico, keď sa o zákon ešte iba usiloval. "Ak by tento zákon bol prijatý, tak by aspoň deti v Trenčianskych Tepliciach mali novú škôlku s bazénom a tenisovým kurtom," vyjadril sa Robert Fico. 

​Po prijatí zákona sa ale nikomu nič nestalo. Ani tým nabaleným politikom. Ústavný súd totiž zákon zastavil a vyhlásil ho za protiústavný. Nesúhlasil s retroaktivitou a dôkazným bremenom na strane zbohatlíka. Remišová to ale nechce skúšať cez políciu a prokuratúru, ale cez dane. "Novinárom povedal, že nemá problém podporiť akúkoľvek dobrú iniciatívu v tomto smere, tak som s ním diskutovala o tom, či si vie predstaviť, že tento zákon strana Smer podporí," vyjadrila sa Veronika Remišová. "Pokiaľ by to bol taký zákon, ktorý bude vylepšovať túto pozíciu. My s tým nemáme žiadny problém, ale musím sa na to pozrieť," potvrdil Robert Fico. "Ja som povedal, že musí rokovať s predsedom poslaneckého klubu, to znamená s pánom Baštrnákom. Neviem, či rokovali, ja všetko nezvládnem. Ja tvrdím, že áno. Čo sa dá, treba sprísniť. Nie som si istý. Ja som ten návrh zákona zatiaľ nečítal," vyjadril sa Béla Bugár, predseda Most-Híd. 

Veronika Remišová potvrdila, že mimo výťahu už rokovala aj s Bélom Bugárom a Tiborom Bernaťákom z SNS. O zákone by sa malo v parlamente rokovať už v septembri. Otázkou je, či koalícia potvrdí návrh čerstvej Kiskovej tváre. "Ja som dosť skeptický pokiaľ ide o politickú vôľu," dodal politológ Grigorij Mesežnikov. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:20 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
12:00 NOVINY O 12:00
12:30 TOP STAR
11:15 MacGyver
12:40 Fórky, vtipky XXVII.
13:10 Simpsonovci XXV.
10:55 Kosti IV.
12:00 Slnečno, sem-tam vraždy I.
13:00 Skorumpovaní poliši I.
11:45 Timothy ide do školy
12:00 Oskar v balóne
12:10 Príšerky zo skúmavky
10:45 Žena z mých snů
12:30 Grace, kněžna monacká
14:25 Robin Hood