VIDEO: Andrej Kiska vysvetlil dôvody, prečo zakladá novú stranu

06.04.2019 13:15 Noviny.sk Politika

VIDEO: Andrej Kiska vysvetlil dôvody, prečo zakladá novú stranu

BRATISLAVA / Andrej Kiska začiatkom apríla oficiálne ohlásil založenie vlastnej strany. Tentokrát už aj uviedol, čo ho k tomu viedlo. Napriek tomu, že v minulosti prehlásil, že do politiky nikdy nevstúpi, zmenil rozhodnutie.

Súčasný prezident Andrej Kiska v rozhovore pre portál SME uviedol, prečo sa rozhodol po ukončení svojho mandátu vstúpiť do politiky s novou stranou. "Povedal som, že do politiky nikdy nevstúpim. Ale keď som na vlastné oči videl, ako zlyháva naše zdravotníctvo, náš sociálny systém, ako nám zbytočne zomierajú deti, zmenil som svoje rozhodnutie," hovorí. 

​K zmene názoru ho viedli udalosti po vražde novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. "Na povrch vyplávala neuveriteľná arogancia vládnej moci – predstava, že oni tento štát vlastnia a môžu si s ním robiť, čo chcú, napriek vôli ľudí," vysvetľuje. 

Pozrite si celé video Adnreja Kisku, v ktorom vysvetľuje dôvody založenia strany: 

Cíti, že podporu ľudí ešte stále má a napriek tomu, že to nebolo jednoduché rozhodnutie, ohlásil založenie novej strany. "Povedal som si, že by som mal ešte skúsiť pomôcť tejto krajine. Skúsiť spojiť slušných a ochotných ľudí a vyhrať parlamentné voľby, zmeniť Slovensko k lepšiemu," dodal na záver. 

Na jeho rozhodnutie už stihol reagovať aj predseda strany SMER-SD Robert Fico. Správe sa údajne potešil. ​"Pán prezident Kiska je jeden z najlenivejších politikov, akých som kedy za 25 rokov politickej kariéry videl. On nechce nič iné, iba sa dostať k moci, aby pod koberec pozametal všetky jeho daňové, pozemkové a ktovie ešte aké podvody, ktoré vyjdú na povrch. Takže pán Kiska, good luck!" dodal Fico. 

Zdroj: noviny.sk/SME

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 Domov slečny Peregrinovej pre neobyčajné deti
23:15 Nájomný vrah
01:00 Pravek útočí
20:10 Kráčajúca skala
22:00 Rozvod po francúzsky
00:30 SVET POD HLAVOU
20:10 Bez druhej šance
21:25 Bez druhej šance
22:40 C.S.I.: Kriminálka New York IV.
21:20 Bobove dobrodružstvá na pláži
21:35 Sam a Max
22:00 Jahôdka a jej kamaráti II.
20:15 Fakjů pane učiteli 2
22:15 Reportér
00:15 Zoolander No. 2