Kiska zakladá novú stranu, počíta aj s Radičovou

01.04.2019 22:27 Noviny.sk Politika

Kiska zakladá novú stranu, počíta aj s Radičovou

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Prezident Andrej Kiska oznámi do konca tohto týždňa vznik svojej novej politickej strany.Verejnosti predstaví aj približne minútové video, ktorým chce stranu začať propagovať. Nebude ešte hovoriť, ako sa volá, ani kto všetko ju bude tvoriť. To chce urobiť až po zániku svojho prezidentského mandátu, čo bude 15. júna. Denníku N to potvrdili dva zdroje z politického prostredia.

Prezident do strany oslovil viacerých svojich terajších spolupracovníkov aj politikov, píše Denník N. Počíta s bývalou premiérkou Ivetou Radičovou. Súčasťou strany budú aj Kiskov hovorca a poradca Roman Krpelan a prezidentova ďalšia poradkyňa Vladimíra Ledecká.

​Ponuku od prezidenta dostali poslanec OĽaNO Gábor Grendel, europoslankyňa Jana Žitňanská a aj bývalá ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. Pridať by sa mal aj Marcel Klimek, bývalý člen strany Nova, ktorý sa špecializoval na ekonomiku a zdravotníctvo. Kiska oslovil aj starostu Spišského Hrhova Vladimíra Ledeckého.

"Už presne viem, čo urobím, ako to urobím a s kým. Všetko sa črtá a veľmi pekne sa to ukladá. Mám z toho veľmi dobrý pocit, takže mi ešte, prosím, dajte čas, aby som vykonával svoju funkciu tak, ako som do tohto úradu vstupoval – nezávislý, nepolitický kandidát. Takto to chcem dokončiť,“ povedal Kiska počas volebnej noci.

Zdroj: noviny.sk/Denník N

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

21:40 INKOGNITO
23:00 INKOGNITO
00:10 Hoď svišťom II.
22:05 FESTIVALOVÉ MINÚTY
00:10 Hviezdna brána III.
01:10 Súboj kúzelníkov I.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas X.
22:55 ŽREBOVANIE
23:00 TIPOS INFO
22:35 Zabi nudu! II.
22:40 Dobrodružstvá Bolka a Lolka
22:50 Volám sa Caillou V.
21:50 Hrdinové ohně
00:00 Rodeo a Julie
01:25 Sezóna zabíjení