Smer si musí po prezidentských voľbách otvorene povedať ako ďalej, hovorí premiér

01.04.2019 22:02 Noviny.sk Politika

Smer si musí po prezidentských voľbách otvorene povedať ako ďalej, hovorí premiér

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / V strane Smer-SD treba podľa predsedu vlády Petra Pellegriniho otvorene vyhodnotiť, čo pre ňu znamená výsledok prezidentských volieb a povedať si, ako ďalej, aby si udržala postavenie najsilnejšej strany.

"Nachádzame sa na politickej scéne skoro dvadsať rokov. Nemôžeme si myslieť, že strana môže ďalej pokračovať bez toho, aby sa nejakým spôsobom vyvíjala a menila v čase, ak chce byť ďalej úspešná. A preto budeme musieť otvorene povedať ako ďalej, ako sa mienime prispôsobiť novej dobe, ako reagovať na spoločenskú situáciu, atmosféru v spoločnosti, nálady. To všetko si zaslúži diskusiu,“ povedal v pondelok Pellegrini počas návštevy Trnavy.

​V súvislosti s úvahami, že pre kandidáta na prezidenta Maroša Šefčoviča bolo priradenie k Smeru skôr príťažou, Pellegrini uviedol, že by asi musel byť z inej planéty, ak by si myslel, že najobľúbenejšou značkou Slovensku je dnes strana Smer-SD. Dodal, že aj keď má Smer stále najsilnejšiu podporu v krajine, eviduje aj výhrady ľudí k strane, jej kauzám a niektorým aktivitám.

Premiér Pellegrini verí, že v novozvolenej prezidentke Zuzane Čaputovej nájde osobu, s ktorou bude môcť veľmi konštruktívne a intenzívne diskutovať o tom, ako riešiť problémy Slovenska. V súvislosti so Šefčovičom povedal, že robí veľkú službu Slovensku v Bruseli, ale podľa toho, ako na neho ľudia reagovali v prezidentskej kampani, tak by mal určite čo ponúknuť Slovensku aj na domácej politickej scéne.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:55 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
16:40 Notting Hill
19:30 ŽREBOVANIE
19:35 Profesionáli
17:55 Columbo I.- VIII.
20:10 Kosti X.
21:00 Kosti X.
18:10 Požiarnik Sam X.
18:25 Okido I.
18:35 JOJko oslávencom
17:05 Ve stínu slávy
18:40 Hvězda na střední
20:15 Já nebo nikdo