Bugár ide na operáciu, premiér je na výjazde a Danko nekomunikuje. Kedy sa stretnú predsedovia?

Bugár ide na operáciu, premiér je na výjazde a Danko nekomunikuje. Kedy sa stretnú predsedovia?

BRATISLAVA / Predseda koaličného Mosta-Híd a podpredseda parlamentu Béla Bugár ide do nemocnice na operáciu, ktorú má dlhšie naplánovanú. Absolvuje výmenu zlomenej platničky, po ktorej sa bude niekoľko týždňov zotavovať.

"Jeho pobyt v nemocnici neovplyvní chod koalície. Vedením koaličných rokovaní sú poverení podpredseda strany László Sólymos a predseda poslaneckého klubu Tibor Bastrnák," povedala Bugárova hovorkyňa Klára Debnár.

Jedna vec je, že koalícia nemá spoločného prezidentského kandidáta pre druhé kolo volieb. Druhá vec, že viazne komunikácia. Naposledy sa totiž predsedovia koaličných strán stretli pred neúspešnou voľbou ústavných sudcov ešte vo februári. Minulý týždeň sa stretnutie zrušilo pre chorobu Roberta Fica. Náhradný termín je v nedohľadne.

Kedy sa koaliční predsedovia reálne stretnú, je veľkým otáznikom. Tento týždeň je premiér aj časť podpredsedov Smeru na výjazdovom rokovaní vlády mimo Bratislavy. Béla Bugár nastupuje do nemocnice pre zdravotné problémy a Andrej Danko momentálne verejne nekomunikuje. Koaličná rada tak zrejme tento týždeň nezasadne, čo ale podľa mnohých môže vyvolávať množstvo otáznikov. Už na budúci týždeň sa má začať schôdza parlamentov, na ktorých sa objaví mnoho kontroverzných zákonov, ktoré vyvolali rozpory v samotnej koalícii. 

Nehovoriac o tom, že by mali byť opäť na stole voľby ústavných sudcov. Koalícia sa viac-menej zhoduje na tom, že voľba ústavných sudcov by mala byť tentokrát tajná. Most-Híd trvá na tom len v tom prípade podporí tajnú voľbu, ak v koalícii bude dohoda na zvolení kandidátov. Ideálne by bolo, ak by boli osemnásti. Minimálne Béla Bugár trvá na tom, aby sa dohodli na šiestich tak, aby sa sfunkčnil aspoň jeden senát na ústavnom súde. 

Takáto dohoda zatiaľ v koalícii stále nepadla. Komunikácia v koalícii je  zvláštna od neúspešnej februárovej voľby ústavných sudcov, kedy dokonca Robert Fico s Bélom Bugárom nekomunikoval, nezdvíhal mu telefón. To sa vraj už ale zmenilo. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:35 NAJHĽADANEJŠÍ
23:35 Vražedné čísla III.
00:35 NOVÝ ŽIVOT II:
22:15 Machete
00:25 Profesionáli
01:05 Panelák VIII.
23:00 Vraždy, ktoré šokovali XXIV.
23:55 Spackané plastické operácie II.
00:55 POLICAJTI V AKCII
23:30 Arthur a Minimojovia
23:55 Bob staviteľ
00:05 Rapotáčik 2
22:35 Kolonie
00:20 Poznáš muže svých snů
01:55 Strážce spravedlnosti I.