Bugár tvrdí, že je v koalícii teraz ticho. Dúfa, že nie pred búrkou

Bugár tvrdí, že je v koalícii teraz ticho. Dúfa, že nie pred búrkou

BRATISLAVA / Most-Híd chce zabezpečiť v čo najkratšom čase zvolenie kandidátov na ústavných sudcov, preto Republiková rada podporuje zhodu na kandidátoch v koalícii. Ako povedal Bugár dnes po rokovaní Republikovej rady na tlačovej besede, zhoda v koalícii je kľúčová pre úspešné zvládnutie voľby.

"Pri voľbe je potrebné uprednostniť funkčnosť inštitúcie pred záujmami strany i osobnými záujmami,“ zdôraznil.

Vedenie strany podľa Bugára nevidí dôvod na to, aby boli predčasné parlamentné voľby, ale nevidí ani dôvod na kšeftovanie s ústavným súdom. Bugár rozumie, že tajná voľba kandidátov je pre niektorých poslancov lepšia, ale vadí mu, ak by niekto pretláčal kandidátov, s ktorými sa jeho strana nestotožňuje, a druhý by ich pretláčal pomocou ĽSNS. "Preto sme boli za verejnú voľbu. Ak sa dohodneme na menách, je jedno, či budeme voliť tajne alebo verejne,“ povedal s tým, že si nevie predstaviť, že by nedošlo k dohode v koalícii.

Bugár zopakoval, že poslanci Most-Híd nebudú voliť Roberta Fica za ústavného sudcu. "Toto naše rozhodnutie platí,“ konštatoval.

V koalícii je podľa Bugára momentálne ticho, ale dúfa, že nie pred búrkou. "V koalícii sa momentálne nerokuje a ani to teraz nie je potrebné. Je dôležité, aby sa teraz každý upokojil,“ dodal.

Parlament vo štvrtok v druhom kole nezvolil vo verejnej voľbe ani jedného kandidáta na ústavného sudcu. Poslanci za Smer-SD odovzdali prázdne hlasovacie lístky rovnako ako v utorok v prvom kole. Poslanci za SNS a Most-Híd dali hlas niektorým uchádzačom. Vo štvrtok sa na hlasovaní, na rozdiel od utorka, zúčastnili aj poslanci za ĽSNS, čím zvýšili kvórum. Tí tiež odovzdali prázdne alebo neplatné hlasovacie lístky. Zo 138 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 49 neplatných a 89 platných. Keďže poslanci ani v dvoch kolách nezvolili žiadneho kandidáta, bude sa musieť uskutočniť nová voľba.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:40 Ako Mike
12:45 Eragon
14:55 Dobrý dinosaurus
09:45 Zvláštne puto 3: Najlepší priatelia
12:10 LUCKY ROOM
13:20 LUCKY ROOM
11:20 Najkrajšie bývanie III.
12:35 Vraždy v Midsomeri XI.
15:00 Únos
11:30 Príbehy dvoch myší II.
12:00 Albert spoznáva svet
12:15 Oskar v balóne
10:45 Princ a já: Královské líbánky
12:30 Angelika
14:30 Růžový a černý