Bugár tvrdí, že je v koalícii teraz ticho. Dúfa, že nie pred búrkou

Bugár tvrdí, že je v koalícii teraz ticho. Dúfa, že nie pred búrkou

BRATISLAVA / Most-Híd chce zabezpečiť v čo najkratšom čase zvolenie kandidátov na ústavných sudcov, preto Republiková rada podporuje zhodu na kandidátoch v koalícii. Ako povedal Bugár dnes po rokovaní Republikovej rady na tlačovej besede, zhoda v koalícii je kľúčová pre úspešné zvládnutie voľby.

"Pri voľbe je potrebné uprednostniť funkčnosť inštitúcie pred záujmami strany i osobnými záujmami,“ zdôraznil.

Vedenie strany podľa Bugára nevidí dôvod na to, aby boli predčasné parlamentné voľby, ale nevidí ani dôvod na kšeftovanie s ústavným súdom. Bugár rozumie, že tajná voľba kandidátov je pre niektorých poslancov lepšia, ale vadí mu, ak by niekto pretláčal kandidátov, s ktorými sa jeho strana nestotožňuje, a druhý by ich pretláčal pomocou ĽSNS. "Preto sme boli za verejnú voľbu. Ak sa dohodneme na menách, je jedno, či budeme voliť tajne alebo verejne,“ povedal s tým, že si nevie predstaviť, že by nedošlo k dohode v koalícii.

Bugár zopakoval, že poslanci Most-Híd nebudú voliť Roberta Fica za ústavného sudcu. "Toto naše rozhodnutie platí,“ konštatoval.

V koalícii je podľa Bugára momentálne ticho, ale dúfa, že nie pred búrkou. "V koalícii sa momentálne nerokuje a ani to teraz nie je potrebné. Je dôležité, aby sa teraz každý upokojil,“ dodal.

Parlament vo štvrtok v druhom kole nezvolil vo verejnej voľbe ani jedného kandidáta na ústavného sudcu. Poslanci za Smer-SD odovzdali prázdne hlasovacie lístky rovnako ako v utorok v prvom kole. Poslanci za SNS a Most-Híd dali hlas niektorým uchádzačom. Vo štvrtok sa na hlasovaní, na rozdiel od utorka, zúčastnili aj poslanci za ĽSNS, čím zvýšili kvórum. Tí tiež odovzdali prázdne alebo neplatné hlasovacie lístky. Zo 138 odovzdaných hlasovacích lístkov bolo 49 neplatných a 89 platných. Keďže poslanci ani v dvoch kolách nezvolili žiadneho kandidáta, bude sa musieť uskutočniť nová voľba.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

17:30 NOVINY
18:00 Moja mama varí lepšie ako tvoja
19:00 Krimi
17:20 Simpsonovci XIX.
17:45 Rýchla rota Chipa a Dala
18:10 Dovidenia, stará mama !
17:30 X Factor Veľká Británia XIV.
19:00 Kuriér
20:10 Doktori II.
17:25 Krtko
17:40 Strážca vesmíru Roger
17:50 Rapotáčik 2
16:50 Ve stínu slávy
18:25 American Teen
20:15 Prázdniny!