Prezident sa stretol s Jánom Francom. Človekom, s ktorým prehral súd o pozemok

07.12.2018 19:53 Noviny.sk Politika

Prezident sa stretol s Jánom Francom. Človekom, s ktorým prehral súd o pozemok

BRATISLAVA / Prezident Andrej Kiska v piatok napísal status na sociálnej sieti o tom, ako sa stretol so zubárom Jánom Francom, s ktorým sa súdil o pozemky vo Veľkom Slavkove. Podľa jeho slov išlo o príjemné stretnutie a vyhlásil, že sa proti súdu neodvolá.

"Stretol som sa s pánom Francom. Úprimne sme sa porozprávali a zo stretnutia som mal dobrý pocit. Osobne som mu povedal, že aj napriek konštatovaniu súdu v našom spore o pozemok, že sme obaja konali v dobrej viere, proti rozhodnutiu sa neodvolám. Neurobím to. Hoci viacerí renomovaní právnici mi potvrdili, že obsahuje množstvo nezmyslov, deformuje pohľad na vlastnícke práva a ide proti predchádzajúcim rozhodnutiam súdov v podobných veciach. Je dobre, že človek, ktorý toto rozhodnutie vydal, sa pozície sudcu vzdal," napísal prezident. 

"Predstavte si, že si kúpite byt a o dvadsať rokov niekto príde s tým, že vám nepatrí. Neprajem takúto situáciu zažiť nikomu z vás.
Na druhej strane, keby som bol na mieste pána Franca a zistil, že môj pozemok má na liste vlastníctva niekto iný, cítil by som sa rovnako. A tiež by som sa súdil. Samozrejme, vzniknutú škodu si budem vymáhať od človeka, od ktorého som pozemok kúpil. A verím, že tak ako dnes, aj v budúcnosti sa s pánom Francom ako Popradčania a skoro susedia ešte zopárkrát na káve stretneme," dodal Kiska. 

Predmetom súdneho sporu na Okresnom súde v Poprade medzi žalovaným Andrejom Kiskom a Jánom Francom bolo určenie vlastníctva sporných pozemkov v katastri Veľkého Slavkova, ktoré prezident kúpil pred takmer dvadsiatimi rokmi prostredníctvom sprostredkovateľa. K vlastníctvu 1,2 ha sporného pozemku sa však hlási aj Ján Franc z Popradu, ktorý ho zdedil po svojom otcovi o rok skôr, ako pozemok kúpil prezident, dal ho do prenájmu družstvu a dostával riadny nájom. To, že nie je vlastníkom, sa dozvedel náhodou a podal žalobu.

Zdroj: noviny.sk/SITA/FB Andrej Kiska

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

20:35 NOVÝ ŽIVOT
21:40 SEDEM
22:35 SEDEM
20:25 Percy Jackson: More oblúd
22:55 Posledná jazda
22:55 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
20:10 Myšlienky vraha II.
21:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
22:00 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas III.
20:45 Volám sa Caillou V.
21:10 Okido I.
21:25 Bob staviteľ
20:15 Ploty
22:40 Potížísta
00:25 Silnější