Za nepriznaný majetok majú zaplatiť pokutu Nicholsonová, Remišová aj Sólymos

05.12.2018 15:46 Noviny.sk Politika

Za nepriznaný majetok majú zaplatiť pokutu Nicholsonová, Remišová aj Sólymos

BRATISLAVA / Pokuty vo výške trojnásobného mesačného platu verejného funkcionára majú zaplatiť podpredsedníčka NR Lucia Ďuriš Nicholsonová, minister životného prostredia László Sólymos, ako aj opozičná poslankyňa Veronika Remišová.

Rozhodol o tom na zasadnutí parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcii. V prípade Nicholsonovej je dôvodom, že v majetkovom priznaní neuviedla, že vlastní chatu. Nicholsonová už v tomto prípade v minulosti priznala chybu s tým, že nebolo jej zámerom niečo zatajovať. Minister životného prostredia zase neuviedol obchodný podiel v súkromnej spoločnosti. Pokiaľ ide o Remišovú, výbor skonštatoval, že vo svojom majetkovom priznaní neuviedla rekreačnú chatu, ktorú vlastní v katastri Pribyliny (okres Liptovský Mikuláš), v chránenom vtáčom území. Poslankyňa argumentovala, že v čase podávania majetkového priznania nebola ešte stavba zapísaná v katastri nehnuteľností. "Do bodky som dodržala to, čo sa vyžaduje na vami schválenom tlačive," povedala s tým, že formulár uvádza ako kategóriu iba "stavby zapísané v registri nehnuteľností".

Podľa väčšiny členov výboru predmetná stavba spadá do ďalšej kategórie, konkrétne "iné stavby". Rozhodnutie výboru je podľa Remišovej vrcholom nekompetentnosti a politickej šikany za to, že poukazuje na koaličné kauzy. Proti rozhodnutiu výboru sa je možné odvolať na Ústavný súd SR, pričom Remišová potvrdila, že tak urobí.

Výbor sa zaoberal aj prípadom ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka. Konkrétne tým, že podľa výboru neuviedol do priznania vlastníctvo 1/6 rodičovského domu, ktorý získal v dedičskom konaní. Výbor však konanie v jeho veci prerušil, keďže poslanec Peter Kresák upozornil, že podľa zákona sa konanie proti verejnému funkcionárovi zastavuje, akonáhle sa vzdá funkcie. Väčšina členov výboru sa zhodla, že situácia v súvislosti s jeho verejnou funkciou je v súčasnosti nejasná. Podanie na opozičnú poslankyňu Katarínu Macháčkovú zase výbor posunul na mestské zastupiteľstvo v Prievidzi. Išlo o problematiku nadobudnutia pozemkov v čase, keď už bola primátorkou Prievidze. Keďže v tom čase ešte nebola poslankyňou, výbor skonštatoval, že nie je príslušný sa vecou zaoberať

Zdroj: noviny.sk/SITA

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

08:50 Harry a Meghan – Kráľovská romanca
11:00 Ladíme 2
13:30 Neserte nám pestúnku
07:45 Bláznivá olympiáda
10:10 Superpolicajti z Miami
12:35 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
09:35 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
11:05 Hľadá sa dom pre milionárov Los Angeles XI.
12:25 Rozpáľ to v Španielsku, šéfe!
09:30 Ruby z dúhy I.
09:50 Knihy od Stonožky
10:00 Jahôdka a jej kamaráti I.
09:35 Rande naslepo
11:35 Arrietty ze světa půjčovníčků
13:20 Přijímačky