Andrej Danko predložil na výbore definíciu antisemitizmu

10.10.2018 19:31 Noviny.sk Politika

Andrej Danko predložil na výbore definíciu antisemitizmu

BRATISLAVA / Na rokovaní Ústavnoprávneho výboru, Andrej Danko predložil definíciu antisemitizmu, ktorá má za cieľ obmedziť takéto prejavy v parlamente, čo by znamenalo aj obmedzenie výrokovej imunity. Podľa veľvyslanca je definícia antisemitizmu nevyhnutná, ak ju chceme aj obmedziť a trestať.

Ústavnoprávny výbor NR SR v stredu rokoval o prijatí Návrhu predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka na prijatie uznesenia NR SR k pracovnej definícii antisemitizmu. Predseda parlamentu Andrej Danko pred poslancami opätovne zopakoval dôvody, prečo dané uznesenie predkladá.

Slovenská republika podporuje zachovanie a kultivovanie kolektívnej pamäti vo vzťahu k obetiam holokaustu a pripomínanie tejto tragickej kapitoly v dejinách ľudstva, aj preto predseda parlamentu Andrej Danko inicioval rôzne diskusie k téme, výsledkom ktorých je návrh uznesenia. "Aj keď výsledky ostatných parlamentných volieb na Slovensku v marci 2016 priviedli do parlamentu extrémnu pravicu, nemá antisemitizmus a xenofóbia svoje miesto v slovenskej spoločnosti. Pre Slovensko, tak ako aj pre ďalšie európske krajiny, je však vstup extrémistov do zákonodarného zboru výstrahou a varovaním. Práve v spolupráci parlamentov, kultúrnych, akademických a vedeckých inštitúcií vidíme priestor, ktorý napomôže boju proti xenofóbii a antisemitizmu,“ dodal predseda NR SR Andrej Danko, ktorý zároveň dodal, že sa bude zasadzovať aj za novelizáciu rokovacieho poriadku NR SR. Jej cieľom bude zúženie výrokovej imunity poslancov NR SR o prejavy, ktoré stavajú na extrémizme a antisemitizme.

"Do ďalšej budúcnosti je dôležité, aby aj pracovná diskusia na pôde najvyššieho zákonodarného zboru prebiehala spôsobom, ktorý nebude podnecovať nenávisť, ostrakizovať určité skupiny spoločnosti a zneužívať ťažké kapitoly z histórie ľudstva,“ ukončil svoje vystúpenie predseda parlamentu Andrej Danko.

Okrem iného tento týždeň rieši Andrej Danko aj kandidatúru na prezidenta:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:25 Súdna sieň
05:10 Panelák
05:55 Súdna sieň
06:40 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 Profesionáli II.
06:45 MacGyver
05:00 Ferdo Mravec
05:30 Sam a Max
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
06:50 Pan Dokonalý
08:30 Královský víkend
10:15 Bobule