Andrej Danko predložil na výbore definíciu antisemitizmu

10.10.2018 19:31 Noviny.sk Politika

Andrej Danko predložil na výbore definíciu antisemitizmu

BRATISLAVA / Na rokovaní Ústavnoprávneho výboru, Andrej Danko predložil definíciu antisemitizmu, ktorá má za cieľ obmedziť takéto prejavy v parlamente, čo by znamenalo aj obmedzenie výrokovej imunity. Podľa veľvyslanca je definícia antisemitizmu nevyhnutná, ak ju chceme aj obmedziť a trestať.

Ústavnoprávny výbor NR SR v stredu rokoval o prijatí Návrhu predsedu Národnej rady Slovenskej republiky Andreja Danka na prijatie uznesenia NR SR k pracovnej definícii antisemitizmu. Predseda parlamentu Andrej Danko pred poslancami opätovne zopakoval dôvody, prečo dané uznesenie predkladá.

Slovenská republika podporuje zachovanie a kultivovanie kolektívnej pamäti vo vzťahu k obetiam holokaustu a pripomínanie tejto tragickej kapitoly v dejinách ľudstva, aj preto predseda parlamentu Andrej Danko inicioval rôzne diskusie k téme, výsledkom ktorých je návrh uznesenia. "Aj keď výsledky ostatných parlamentných volieb na Slovensku v marci 2016 priviedli do parlamentu extrémnu pravicu, nemá antisemitizmus a xenofóbia svoje miesto v slovenskej spoločnosti. Pre Slovensko, tak ako aj pre ďalšie európske krajiny, je však vstup extrémistov do zákonodarného zboru výstrahou a varovaním. Práve v spolupráci parlamentov, kultúrnych, akademických a vedeckých inštitúcií vidíme priestor, ktorý napomôže boju proti xenofóbii a antisemitizmu,“ dodal predseda NR SR Andrej Danko, ktorý zároveň dodal, že sa bude zasadzovať aj za novelizáciu rokovacieho poriadku NR SR. Jej cieľom bude zúženie výrokovej imunity poslancov NR SR o prejavy, ktoré stavajú na extrémizme a antisemitizme.

"Do ďalšej budúcnosti je dôležité, aby aj pracovná diskusia na pôde najvyššieho zákonodarného zboru prebiehala spôsobom, ktorý nebude podnecovať nenávisť, ostrakizovať určité skupiny spoločnosti a zneužívať ťažké kapitoly z histórie ľudstva,“ ukončil svoje vystúpenie predseda parlamentu Andrej Danko.

Okrem iného tento týždeň rieši Andrej Danko aj kandidatúru na prezidenta:

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:35 Noviny TV JOJ
06:30 Krimi
07:00 Noviny TV JOJ
05:50 Fakty a fikcie II.
06:30 Zvieracia klinika
07:00 Zvieracia klinika
05:25 Skutočné paničky z Beverly Hills V.
06:50 Extrémna premena II.
09:15 Policajt z L.A.
05:10 Sam a Max
05:35 Lovci drakov
06:00 Marvin, stepujúci koník I.
05:20 2 Bobule
07:05 Moje krásná učitelka
08:50 Tah pěšcem