Polojasno
26°
Bratislava
Žaneta
1.6.2023
NÁRODNÁ KOALÍCIA: Lídrom kandidátky do bratislavského mestského zastupiteľstva bude mediálne známy advokát Marek Para
Zdielať na
Politika

NÁRODNÁ KOALÍCIA: Lídrom kandidátky do bratislavského mestského zastupiteľstva bude mediálne známy advokát Marek Para

BRATISLAVA 1. augusta - Komunálne voľby ohlásil Andrej Danko predseda Národnej rady Slovenskej republiky na sobotu 10. novembra 2018, avšak dátum podávania kandidátok jednotlivých politických strán, ako aj nezávislých kandidátov sa blíži. Počas týchto tropických horúčav sa politická strana NÁRODNÁ KOALÍCIA intenzívne pripravuje na nadchádzajúce jesenné komunálne voľby. Bratislavská krajská organizácia za účasti členov predsedníctva strany odsúhlasila kandidátov za poslancov a starostov jednotlivých mestských častí Bratislavy, ako aj kandidátov za poslancov mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy. Lídrom kandidátky do mestského zastupiteľstva hlavného mesta Bratislavy je podpredseda NÁRODNEJ KOALÍCIE Marek Para. Úspešný advokát mediálne známych tvári sa bude uchádzať ako poslanecký kandidát aj o dôveru obyvateľov Starého Mesta. „Medzi našimi kandidátmi máme veľa talentovaných mladých ľudí, ktorí doteraz v politike neboli, ale uvedomujú si, že ak chcú zmenu k lepšiemu, musia preto niečo aj urobiť. Ako prvý krok je, prirodzene, začať zmenu tam, kde bývame. Aj preto som sa rozhodol zapojiť do komunálnych volieb. Nielen jednotlivé mestské časti Bratislavy, ale celé hlavné mesto potrebuje výraznú zmenu, na ktorú už dlho čakajú Bratislavčania.“ konštatuje Marek Para.

Do boja o kreslo starostu mestskej časti Bratislava - Petržalka sa zapojí aj Tomáš Szmrecsányi, bývalý novinár agentúry SITA, denníka SME, týždenníka PLUS 7 dní a mesačníka GOLDMAN, ktorý je zároveň bratislavským krajským predsedom strany. Aktuálne pôsobí ako novinár na voľnej nohe, či občiansky aktivista, ktorý sa angažuje v mimovládnom sektore za reguláciu všetkých typov hazardných hier, ochranu prírody či zachovanie historických budov. „Petržalka potrebuje nový impulz, nových ľudí, ktorých spája spoločná vízia, ktorí vidia veci reálne a objektívne a nemajú chuť sa dohadovať o rôznych nereálnych či nerozumných projektoch dlhé roky, no naopak, chcú robiť a prinášať kvalitné rozhodnutia v prospech obyvateľov tu a teraz,“ zdôrazňuje Tomáš Szmrecsányi. NÁRODNÁ KOALÍCIA je presvedčená, že je čas ukončiť éru nezávislých kandidátov, lebo len silné a jednotné poslanecké kluby dokážu priniesť účinné rozhodnutia v komunálnej politike. „Verím, že naši kandidáti uspejú a spoločne vytvoríme dostatočne silný poslanecký klub na presadenie nevyhnutných zmien v prospech obyvateľov Bratislavy,“ dodáva Marek Para.

NÁRODNÁ KOALÍCIA v záujme neštiepenia hlasov tých Bratislavčanov, ktorí patria k národne, kresťansky a konzervatívne zmýšľajúcim občanom, sa rozhodla nepostaviť vlastného kandidáta na pozíciu primátora Bratislavy, ale podporí súčasného primátora Iva Nesrovnala ako nezávislého kandidáta. Strana si vysoko cení, že ako nezávislý predstaviteľ prispel k odpolitizovaniu činnosti mestského úradu a dokázal nielen dokončiť, ale aj realizovať veľa projektov v prospech rozvoja Bratislavy a jeho obyvateľov. „Ako rodený Bratislavčan sledujem dianie v meste a môžem zhodnotiť, že za uplynulé štyri roky sa jeho vedením Bratislava citeľne posunula vpred,“ doplnil Marek Para, podpredseda strany NÁRODNÁ KOALÍCIA.

Táto informácia je komerčným oznámením a je odvysielaná v znení dodanom klientom bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA za jej obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá.
www.prservis.sk; email: prservis@sita.sk

Najčítanejšie správy