Lajčák spovedal vietnamského veľvyslanca. Pýtal sa na posádku vládneho špeciálu

Lajčák spovedal vietnamského veľvyslanca. Pýtal sa na posádku vládneho špeciálu

BRATISLAVA / Slovenská vláda už má k dispozícii oficiálne stanovisko Vietnamskej socialistickej republiky v kauze uneseného Vietnamca. V bulharskej Sofii to vo štvrtok uviedol premiér Peter Pellegrini. Vietnamský veľvyslanec ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi odpovedal na otázky týkajúce sa podozrenia zo zneužitia vládneho špeciálu vietnamskou delegáciou.

Podľa nemeckých médií sa práve prostredníctvom slovenskej štátnej letky mal dostať do Vietnamu, v Nemecku unesený, bývalý vysoký štátny funkcionár, ktorý bol doma odsúdený za finančné podvody a korupciu. "Vietnamský veľvyslanec v Bratislave oficiálne oznámil nášmu ministerstvu, že môže potvrdiť, že dotyčný pán, ktorý bol unesený v Nemecku nebol súčasťou delegácie, ktorá odlietala z Bratislavy a že sa dotyčný pán dokonca ani nikdy na území Slovenskej republiky nenachádzal," uviedol premiér Peter Pellegrini.

 

Nemecké média pred časom prišli s podozrením, že do únosu vietnamského občana, ktorý bol vo Vietname odsúdený, je zapletené aj Slovensko. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:20 SUPERMAMA
05:10 Jazda
05:30 Letecké katastrofy VII.
06:25 Prvé oddelenie II.
05:10 Súdna sieň
05:50 TIPOS INFO
05:55 Profesionáli III.
05:05 Robošváb
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:55 Touha zvítězit
09:15 Asterix: Sídliště bohů
10:50 Skačkané prázdniny