Lajčák spovedal vietnamského veľvyslanca. Pýtal sa na posádku vládneho špeciálu

Lajčák spovedal vietnamského veľvyslanca. Pýtal sa na posádku vládneho špeciálu

BRATISLAVA / Slovenská vláda už má k dispozícii oficiálne stanovisko Vietnamskej socialistickej republiky v kauze uneseného Vietnamca. V bulharskej Sofii to vo štvrtok uviedol premiér Peter Pellegrini. Vietnamský veľvyslanec ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi odpovedal na otázky týkajúce sa podozrenia zo zneužitia vládneho špeciálu vietnamskou delegáciou.

Podľa nemeckých médií sa práve prostredníctvom slovenskej štátnej letky mal dostať do Vietnamu, v Nemecku unesený, bývalý vysoký štátny funkcionár, ktorý bol doma odsúdený za finančné podvody a korupciu. "Vietnamský veľvyslanec v Bratislave oficiálne oznámil nášmu ministerstvu, že môže potvrdiť, že dotyčný pán, ktorý bol unesený v Nemecku nebol súčasťou delegácie, ktorá odlietala z Bratislavy a že sa dotyčný pán dokonca ani nikdy na území Slovenskej republiky nenachádzal," uviedol premiér Peter Pellegrini.

 

Nemecké média pred časom prišli s podozrením, že do únosu vietnamského občana, ktorý bol vo Vietname odsúdený, je zapletené aj Slovensko. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:15 Dr. House V.
15:10 NAŠI III.
16:00 POLICAJTI V AKCII
14:35 Panelák
15:45 MacGyver
16:45 Simpsonovci XVII.
14:30 Ochranca II.
15:30 Spravodlivosť v krvi VII.
16:30 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas
14:55 Sherm a jeho mikróby
15:10 Bobove dobrodružstvá na pláži
15:30 Sam a Max
14:40 Cvokař
16:35 Za lepší život
18:20 Arthur a Minimojové