Odstúpenie Kaliňáka nestačí. SaS požaduje predčasné voľby

08.03.2018 12:53 Noviny.sk Politika

Odstúpenie Kaliňáka nestačí. SaS požaduje predčasné voľby

BRATISLAVA / Prezident Andrej Kiska pokračuje v stretnutiach s politickými stranami a hnutiami, s ktorými rokuje o riešeniach situácie na Slovensku. Vo štvrtok sa s ním stretli zástupcovia najväčšej parlamentnej opozičnej strany SaS. Tá už nepovažuje za prijateľnú ani zmenu v zložení súčasnej vlády a hovorí o predčasných voľbách ako o jedinom vhodnom riešení politickej situácie.

Andrej Kiska v prezidentskom paláci prijal zástupcov opozičnej strany Sloboda a solidarita. Jej predseda Richard Sulík po stretnutí vyhlásil, že za najlepšie riešenie považuje čo najskoršie vypísanie predčasných volieb, ideálne ešte pred letom, prípadne ich spojiť s komunálnymi voľbami. "Myslím si, že by mali byť čím skôr preto, lebo Slovensko sa nachádza v hlbokej kríze teraz, nie o mesiac alebo o tri mesiace. Dvojnásobná úkladná vražda odkryla toľko rôznych podvodov. Nikdy nemala mafia bližšie k premiérovi ako dnes," povedal predseda SaS Richard Sulík.

Pre SaS nestačí ani to, keby odstúpil minister vnútra Robert Kaliňák. "Urobiť toto jedno nie je zásadná rekonštrukcia vlády. Vymeniť ministra kultúry Maďariča za ministra kultúry Tomáša, to ani len nie je z dažďa pod odkvap, to je z odkvapu do veľkej búrky, to pre nás nie je žiadna zásadná rekonštrukcia vlády," dodal Sulík. 

Zdroj: noviny.sk

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:50 Dobrodružstvá pána Peabodyho a Shermana
16:30 Narnia: Dobrodružstvá lode Ranný pútnik
19:00 Krimi
16:00 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
16:50 Najkrajšie bývanie II.
17:50 Najkrajšie bývanie II.
16:00 Hooten a Lady: Lovci pokladov
20:10 Myšlienky vraha VII.
21:00 Myšlienky vraha VII.
16:00 Hoota a Snoz
16:30 Príšerky zo skúmavky
16:45 Pat a Mat
15:10 2 Bobule
16:55 LOL
18:40 O myšce a medvědovi