Ficove plány do budúcna sú jasné. Chce vyhrať ďalšie voľby

Ficove plány do budúcna sú jasné. Chce vyhrať ďalšie voľby

BRATISLAVA / V pondelok zvolal premiér Robert Fico spolu s vicepremiérom Petrom Pellegrinim a riaditeľom Odboru prevencie korupcie Úradu vlády Petrom Kovaříkom tlačovú konferenciu o kontrole plnenia Akčného plánu v oblasti čerpania eurofondov. Po bezmála hodinovej besede sa novinári dozvedeli aj inú zásadnú vec.

Na otázku, či je pravda to, že premiér bude kandidovať na Ústavného sudcu odpovedal jednoznačne. "Moja ambícia je veľmi jasná, vyhrať so Smerom piate parlamentné voľby a postaviť štvrtú vládu," uviedol Fico.

K tejto myšlienke sa okamžite vyjadril Boris Kollár, ktorý povedal, že bude podporovať Ficovu kandidatúru na post Ústavného sudcu. "My sme to už u nás prebrali, je to taká veľmi silná schizofrénia, lebo Roberta Fica v niečom podporiť, sa nám rovná pomaly smrti, ale v tomto prípade by sme ho určite podporili, aby sme sa ho čím skôr zbavili," povedal Kollár. 

​Informácia o tom, že premiér Robert Fico zvažuje svoju kandidatúru na ústavného sudcu a spája ju práve s pozíciou predsedu Ústavného súdu, poslankyňu Národnej rady Veroniku Remišovú prekvapila. "Na Ústavný súd by nemali kandidovať minimálne súčasní politici a aktívni politici. Pán Fico je predseda najsilnejšej strany, je to premiér, je to aktívny politik a ja si neviem predstaviť, ako by bolo možné, aby sme v právnom štáte zvolili na post ústavného sudcu premiéra," povedala pred novinármi Remišová.

S podporou hnutia OĽaNO na post ústavného sudcu Fico rozhodne rátať nemôže. "Priečilo by sa to všetkým princípom, ktoré v tejto otázke vyznávame. Ústavný súd je jedna z najzákladnejších inštitúcií štátu, zaručuje ústavnosť štátu, chráni naše ústavné práva a nie je predsa možné, aby o týchto právach rozhodoval aktívny politik," uviedla s tým, že takáto funkcia je nestranná a nemá tam čo hľadať aktívny politik.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:50 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:05 Dobrá manželka VII.
05:50 IQ TAXI
06:15 Súdna sieň
05:20 Panelák
06:05 TIPOS INFO
06:15 Kutyil s.r.o. II.
05:20 Sam a Max
05:40 Príšerky zo skúmavky
06:00 Marvin, stepujúci koník II.
05:45 Let’s Dance: Revolution
07:35 Zlatý holky
09:30 Belmondo