Jasno
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
SNS sa postavila za vyjadrenia Pašku. Bugár ich vyzval na zodpovednosť
Zdielať na

SNS sa postavila za vyjadrenia Pašku. Bugár ich vyzval na zodpovednosť

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Slovenská národná strana trvá a súhlasí s vyjadrením svojho podpredsedu Jaroslava Pašku, ktorý v utorok na Úrade vlády SR povedal, že pripravujú kroky proti národniarom. Vyplýva to z reakcie strany na vyhlásenia Bélu Bugára, ktorý vyzval koaličných partnerov na zodpovednosť.

"Je na počudovanie, ako môže hnutie OĽaNO-NOVA disponovať tajnými materiálmi z Úradu vlády SR," uvádza sa v stanovisku, ktoré TASR poskytla riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová. "Naskytuje sa tu možnosť, že za takýmito podprahovým hrami nie je nikto iný ako mediálny poradca pána Roberta Fica a poslanec NR SR za Smer-SD Erik Tomáš," doplnila.

"Ako je možné, že jednoduchí ľudia ako Veronika Remišová nachádzajú na stole materiály, ktoré vychádzajú z precíznych analytických materiálov, s ktorými nemá ako disponovať," cituje SNS svojho predsedu Andreja Danka. 

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár vyzval koaličných partnerov, najmä SNS, na zodpovednosť. Reagoval tak na vyjadrenia podpredsedu SNS Jaroslava Pašku k dôvodom vládnej krízy. Označil ich za neférové a nepravdivé. Podľa SNS však má Paška plné politické právo hovoriť o svojich názoroch a o pocitoch, keď sa ho na ne novinári spýtajú.

Tvrdenia SNS a jej predstaviteľov označil Erik Tomáš za absurdné."Igor Matovič tvrdí, že pracujeme na diskreditácii jeho hnutia OĽaNO a SNS zas, že spolupracujeme s OĽaNO na diskreditácii SNS. Už len tieto dve protirečivé tvrdenia ukazujú, že je to celé nezmysel. Strana SNS nesie plnú zodpovednosť za rezort školstva, podobne ako Smer-SD a Most-Híd nesú plnú zodpovednosť za svoje rezorty. Zbavovať sa tejto zodpovednosti útokmi na koaličných partnerov, navyše založenými len na subjektívnych pocitoch, považujeme minimálne za nekorektné," reagoval Tomáš.Súvisiace články

Najčítanejšie správy