Nešťastie pri Kežmarku: V rodinnom dome sa vznietila propán-butánová fľaša

Nešťastie pri Kežmarku: V rodinnom dome sa vznietila propán-butánová fľaša

IHĽANY / Muž s vážnymi popáleninami v nemocnici a zhorený interiér rodinného domu - to je výsledok nešťastnej udalosti, ktorá sa stala v sobotu dopoludní v obci Ihľany. Pri pravdepodobne neodbornej manipulácii s propán-butánovou fľašou došlo k jej vznieteniu a následnému požiaru.

Oheň z propán-butánovej fľaše sa rýchlo šíril nielen interiérom domu. Prišli profesionáli z Kežmarku aj dobrovoľní hasiči zo Spišskej Belej. Propán-butánovú fľašu museli opatrne schladiť. Interiér sa už ale veľmi zachrániť nedal. Dôležité bolo, aby sa oheň nerozšíril na ďalšie budovy. 

"Rodinný dom sme hasili z dvoch strán. Z jednej strany bola strecha hasená, z druhej strany obydlie," vyjadril sa Jaroslav Rybovič, veliteľ zásahu OR HaZZ Kežmarok. "Po rýchlom prieskume termokamerou sme odhalili ďalšie požiaroviská strešných konštrukcií aj obydlí, ktoré sme lokálne dohasovali," doplnil Rybovič. 

Rodine, ktoré býva v dome, sa podarilo pred plameňmi ujsť. Jeden muž sa zranil ľahko, druhý toľko šťastia nemal. "Utrpel popáleniny druhého stupňa a krku a popáleniny 3. stupňa na ruke. Záchranári ho po ošetrení previezli do nemocnice," uviedla Alena Krčová, hovorkyňa OS ZZS SR.

Nikto z miestnych presne nevedel, čo sa stalo, známe je len to, že pri manipulácii sa z nejakej príčiny vznietila propán-butánová fľaša. Obyvatelia domu a ich príbuzní sa k tomu, čo sa stalo vyjadriť nechceli, prípad však už prevzala polícia.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
05:10 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:10 Nákupné maniačky
06:05 Skutočné príbehy
06:55 Skutočné príbehy
05:00 Zatancuj si s Nely
05:05 Rybičky Flip a Flap
05:15 Tashiho svet
06:20 Černí baroni
08:10 Tankový prapor
09:40 Romantici