Jasno
27°
Bratislava
Stela
3.10.2023
Autobus plný študentov sa pri Žiline zrazil s autom, vodič (†40) neprežil
Zdielať na

Autobus plný študentov sa pri Žiline zrazil s autom, vodič (†40) neprežil

Zdroj: tv joj

ŽILINA / Autobus plný študentov sa krátko po polnoci čelne zrazil s osobným autom. Stalo sa to neďaleko Žiliny. Pri nehode zahynul 40-ročný Marián zo Strečna, ktorý sedel za volantom osobného auta. Záchranári do nemocnice previezli troch ľudí z autobusu, vodiča a dvoch študentov.

Stredoškoláci boli lyžovať v rakúskych Alpách. Pri Stráňavách neďaleko Žiliny sa ale ich autobus čelne zrazili s osobným autom.

V autobuse v momente nehody sedelo 44 ľudí. Po týždňovej lyžovačke smerovali gymnazisti domov do Michaloviec. Väčšina z nich práve spala, keď sa pri Stráňavách v ich jazdnom pruhu náhle zjavilo auto. "Vodič auta asi zaspal, pretože 20 metrov pred nami vošiel do nášho jazdného pruhu a čelne do nás narazil z ľavej strany," hovorí jeden z pasažierov autobusu.

Kopa šrotu

Z osobného auta zostala po silnom náraze len kopa šrotu. Žilinskí hasiči už po príchode na miesto nehody Mariánovi, ktorý pochádzal z neďalekého Strečna pomôcť nedokázali.

"Vodič osobného vozidla bol v aute zakliesnený, nebol k nemu prístup. Preto sme ho museli pomocou náradia vyslobodiť z vozidla," uviedol veliteľ zásahu Adrián Fergel. Keď vodič videl, ako sa na neho rúti osobné auto, veľa už urobiť nedokázal. Podľa jedného zo študentov vodič autobusu silno zabrzdil, potom do nich narazilo auto a následne autobus narazil do stromu.

Obrovské šťastie

Obrovské šťastie mal aj druhý šofér z autobusu, vo chvíli keď narazili do stromu  nesedel ako obyčajne vpredu, ale spal v zadnej časti autobusu. Šokovaný Marek je presvedčený o tom, že sa druhý krát narodil.

"Keby som nespal a sedel by som na obviklom mieste, tak by som skončil asi na tom strome, do ktorého autobus narazil," dodal druhý šofér.

Panika

V čase nárazu väčšina študentov spala, okamžite po zrážke školáci spanikárili. "Dievčatá začali plakať, stresovať a všade v autobuse bol krik. Upokojovali nás profesori," opisuje udalosti po nehode jeden zo študentov.

Vodiča autobusu a dvoch študentov previezli záchranári do žilinskej nemocnice. Gymnazisti okamžite volali domov rodičom, aby vedeli, že sú v poriadku. Krátko po druhej hodine ráno po nich prišiel náhradný autobus.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy