Hromadná bitka v osade na Spiši. Miestni napadli policajtov i záchranárov

03.08.2015 16:27 Noviny.sk Krimi

Hromadná bitka v osade na Spiši. Miestni napadli policajtov i záchranárov

SPIŠSKÁ NOVÁ VES / Dvadsaťdva policajtov zasahovalo proti asi dvestovke obyvateľov osady na Spiši. Tí zaútočili aj na záchranku, v ktorej bol novorodenec. Niekoľko policajtov skončilo so zraneniami.

Incident sa odohral v osade v Rudňanoch s názvom Zabíjanec. Po zásahu skončili šiesti policajti so zraneniami.

Na ošetrenie okrem policajtov putoval aj riaditeľ markušovského obvodného oddelenia. Dav obyvateľov osady po policajtoch hádzal všetko, čo sa dalo. Lietali kamene, palice fľaše a v rukách mali ľudia aj sekery.

"Došlo k zraneniu policajta, ktorý utŕžil zranenie na pravej nohe. Ostal ležať na zemi. Osadníci keď toto videli, svoj útok a agresivitu opätovne zvýšili. Hliadky museli na to, aby zachránili svojho kolegu použiť varovné výstrely do vzduchu v počte trikrát," informoval riaditeľ krajského policajného zboru v Košiciach Juraj Leško.

Rudňany Zdroj: TV JOJ/ilustračné

Nebezpečná akcia

Policajti si preto vyžiadali ďalšie posily. Do Rudňan sa ponáhľal, kto mohol. Pred útokmi sa hliadky kryli štítmi. Oblečené mali protiúderové komplety.

"Okolo 22:00 bol vykonaný služobný zákrok v tejto osade, kde bolo nasadených celkovo 22 policajtov," informoval Leško.

Napadli sanitku

V priamom ohrození boli aj spišskonovoveskí záchranári. Osadníci na nich zaútočili sekerou a kameňmi. Pritom v osade Zabíjanec nezasahovali.

Posádka išla do Rudňan pre rodiacu ženu. Pôrod ale prebehol už v sanitke. Cestou do nemocnice mali zatarasenú cestu. S vozidlom preto zastali, ale miestni ich okamžite obkľúčili.

Zdroj: TV JOJ

"Jeden mal v ruke sekeru, bol asi tak 10 centimetrov od okienka vodiča. Ďalší sa postavili pred sanitné vozidlo. Mal sekeru tak pripravenú, že už ju len mohol hodiť. My sme nevedeli, či ju naozaj hodí. Išlo o sekundy, aby sme si želali, aby ju nehodil a aby sme čím skôr odtiaľ odišli. Cítili sme sa v priamom ohrození života," opísala záchranárka Lýdia Vencelová.

Do sanitky osadníci hádzali kamene. Vo vnútri mali iba párminútového novorodenca.

"Došlo k zadržaniu deviatich osôb. Tie boli odvezené na miestne príslušné oddelenie," informoval Leško.

K incidentu sa vyjadril aj splnomocnenec vlády pre rómske komunity Peter Pollák. "Dnes neviem vyhodnotiť situáciu ako to tam celé prebehlo. Veríme že zákon bude naozaj platiť pre každého, vrátane Rómov," povedal.

Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:20 Panelák
05:20 Profesionáli III.
06:00 NAŠI II.
06:30 ZÁCHRANÁRI
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:35 Kdybych měl křídla
07:10 Asterix a Vikingové
08:40 Kouzlo Vánoc