Z učiteľa náboženstva sa stal učiteľ sexu. Farára polícia obvinila

13.07.2015 00:01 Noviny.sk Krimi

Z učiteľa náboženstva sa stal učiteľ sexu. Farára polícia obvinila

WICIN / Tak to je správne. Týmito slovami počas hodiny náboženstva katolícky kňaz podľa polície nútil štvrtákov na základnej škole k simulovaniu orálneho sexu. Prokurátor ho už obvinil.

Prípad sa podľa polície stal ešte začiatkom roka v poľskom meste Wicin počas hodiny náboženstva. "Medzi inými vybral fľašku, vložil ju do úst malého chlapca a erotickým spôsobom mu hovoril, aby robil to isté," uviedol hovorca polície Mariusz Ciarka.

Deti v šoku

Deti svoj zážitok okamžite porozprávali rodičom. Tí išli na políciu. "Dieťa bolo v šoku. Po vyčíňaní kňaza malo zranené aj ústa," uviedla vyšetrovateľka Katarzyna Cislo.

Policajti kňaza okamžite zadržali a dali ho do cely policajného zaistenia. Prípadom sa začala zaoberať aj miestna kúria. "Začali sme podnikať konkrétne kroky vo veci disciplinárneho konania voči kňazovi. Očakávame, že tieto kroky urobí aj vedenie školy, v ktorej sa prípad stal," uviedol Radoslaw Wróbelski z Lubielskej kúrie.

Osem rokov za mrežami

Katolícky kňaz obvinenia odmieta. Tvrdí, že deti si všetko vymysleli. Po niekoľkých mesiacoch vyšetrovania prokurátor kňaza obvinil. Dôkazy sú podľa neho jednoznačné.

"Vyšetrovatelia preverili a označili výsluchy detí za dôveryhodné, a v tejto súvislosti bol muž obvinený zo sexuálneho zneužívania," dodal policajný hovorca Mariusz Ciarka. Kňazovi hrozí až osemročné väzenie.

Reportáž nie je vhodná pre maloletých a mladistvých:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:50 Súdna sieň
06:00 Pod povrchom
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:55 Panelák VII.
06:25 Kutyil s.r.o.
07:25 POLICAJTI V AKCII
08:25 DEDIČSTVO
06:40 Jahôdka a jej kamaráti I.
07:05 Požiarnik Sam X.
07:15 Požiarnik Sam X.
06:25 William a Kate: Královská svatba
07:50 Řidičák snadno a rychle
09:25 Moliere