Jasno
21°
Bratislava
Prokop
4.7.2022
Farár fajčil s miništrantmi v aute marihuanu
Zdielať na
Zahraničie

Farár fajčil s miništrantmi v aute marihuanu

GLIVICE / Osemročné väzenie hrozí mladému kňazovi z mesta Glivice. Ten sa totiž rozhodol fajčiť marihuanu v aute so svojimi miništrantmi. Podstatne miernejšie sa na túto udalosť pozerá katolícka cirkev, kňazovi dočasne iba zakázala vyučovať na školách.

Dvadsaťšesťročný kňaz z poľských Glivíc sa rozhodol s dvomi miništrantmi vyskúšať zakázané ovocie, a to v podobe fajčenia marihuany. "Policajti videli auto odstavené na bočnej ceste. Keď otvorili dvere, vyvalil sa na nich silný zápach páliacej sa marihuany," opisuje hovorca polície Marek Slomski.

Marihuanové opojenie

V aute sedel kňaz Lukáš, 16-ročný Marek a jeho o rok starší kamarát. Všetci traja si užívali marihuanové opojenie a spolu aj putovali do policajnej väzby. Keďže miništranti sú mladiství, boli po predvedená na políciu prepustení, prokurátor obvinil zatiaľ iba kňaza.

"Prokurátor obvinil podozrivého z prechovávania narkotík a podávania týchto omamných látok neplnoletým osobám," hovorí prokurátor Piotr Zak.

Zákaz učenia

Na obvinenia zareagovala aj miestna katolícka cirkev.  "Keďže bol aj katechétom, zakázali sme mu učiť, pretože stratil dobré meno a autoritu," vysvetľuje Marcin Królik z kancelárie Glivickej kúrie.

Veriaci naňho mali rôzne názory. "Asi im chcel len ukázať, že to nie je na nič dobré," myslí si veriaca. " Stále zostáva kňazom. Čo sa týka trestu, že nemôže učiť, ide iba o dočasný trest," dodáva Królik.

Iný názor má ale na konanie kňaza prokuratúra. Tá požaduje oveľa prísnejší trest. "V prípade dokázania viny, hrozí mužovi trest od šiestich mesiacov až do osem rokov odňatia slobody," tvrdí Zak.

Na mieste bol redaktor Peter Dzurilla:

Súvisiace články

Najčítanejšie