Dvojnásobný vrah Szabó sa na úteku skrýval vo vlastnom dome

Dvojnásobný vrah Szabó sa na úteku skrýval vo vlastnom dome

DUNAJSKÁ STREDA / Dvojnásobný vrah Štefan Szabó sa na úteku pravdepodobne zdržiaval v skrýši vo vlastnom dome v Lesných Kračanoch (okr. Dunajská Streda). Polícia muža odsúdeného na doživotie najnovšie podozrieva aj z marcovej lúpeže v Dunajskej Strede.

Szabó mal vo svojom dome v Lesných Kračanoch vybudovanú skrýšu na povale, kde sa zrejme ukrýval počas celého pol roka na úteku potom, ako ho najvyšší súd odsúdil na doživotie za dve vraždy svojich veriteľov - pumpárov Tibora Kováča a Andreja Wolfa.

Správa o dolapení vraha potešila najmä ich rodinných príslušníkov. "My sa tešíme po dlhom čase. Po 5,5 roku už možno budeme mať pokojnejší spánok," potvrdzuje syn zavraždeného pumpára Andrej Wolf mladší.

"Z toho sa veľmi teším. Dúfam, že si odpyká svoj zaslúžený trest," dopĺňa vdova po druhom pumpárovi Adéla Kováčová.

Pozrite si video zo zadržania dvojnásobného vraha:


Hoci bol Szabó pol roka na úteku sledovaný špeciálnymi elitnými policajnými útvarmi, predsa len unikol ich pozornosti. Podozrievajú ho totiž z prepadu banky z 9. marca. Pri nedeľnej domovej prehliadke našli policajti auto, zbraň aj oblečenie, ktoré mal použiť vrah pri svojej ďalšej akcii.

"Polícia Štefana Sz. podozrieva z lúpeže v peňažnom ústave v Dunajskej Strede," potvrdila policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Zdroj: NAKA

Policajti pracujú aj s alternatívou, že Szabóovi pri prepade v pobočke banky v dunajskostredskom obchodnom dome mohol asistovať jeho syn. Nebolo by to po prvýkrát, čo sa jeho syn pohyboval spolu s otcom po miestach, a v časoch, keď on páchal tie najohavnejšie skutky.

Pomáhali mu?

Szabó mladší svojho otca čakal v aute aj vtedy, keď on v dome v Holiaroch v lete 2012 vraždil pumpára Tibora Kováča. Okrem toho mobilné lokalizácie vykazovali spoločný pohyb Szabóa, jeho syna a nezvestnej predavačky Ivety Částovej v osudné marcové ráno roku 2012, keď navždy zmizla rodinná známa Szabóovcov a ich kolegyňa z potravín, ktoré vrah prevádzkoval. Aj ona svojmu šéfovi požičala asi 50 000 eur.

Nedá sa vylúčiť, že za takmer celý rok od škandalózneho prepustenia na slobodu toho môže mať Szabó na rováši oveľa viac.

Pozrite si reportáž:

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:25 Deň nezávislosti: Nový útok
12:00 Hry o život
15:00 Miláčikovo
09:35 Skutočné príbehy
10:40 Skutočné príbehy
12:10 Rozpáľ to, šéfe!
09:50 Doktori III.
11:05 Ochrancovia
12:05 Ochrancovia
10:15 Labková patrola I.
10:45 Pat a Mat
10:55 Zabi nudu!
08:40 Láska bez bariér
10:35 Grace, kněžna monacká
12:30 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část