PODOZRENIE. Týraná Lucka (†5) mala syfilis

04.10.2012 12:55 Noviny.sk Krimi

PODOZRENIE. Týraná Lucka (†5) mala syfilis

Prípad utýrania malej Lucky Luknárovej, ktorej mŕtvolu matka s manželom ukrývali v bratislavskom byte hrôzy sa rozširuje o ďalšie dôležité trestné oznámenie. Ústredie práce ho podalo na sociálne úradníčky, ktoré jednoznačne vedeli, ako Lucka ťažko trpela a nezachránili ju

O svojom utrpení malo sociálnym pracovníčkam povedať aj samotné dievčatko. Získali sme však ešte šokujúcejšiu, zatiaľ však nepotvrdenú informáciu. Nie je vylúčené, že Lucka bola k tomu všetkému nakazená syfilisom.

Trestné oznámenie na sociálne pracovníčky

Hovorca Krajskej prokuratúry v Bratislave potvrdil informáciu o tom, že na svete je trestné oznámenie, ktoré vyhotovili pracovníci Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny. "Ide o úradníkov Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, ktorí napriek okolnostiam, ktoré im boli či už anonymne alebo inak oznamované, že čo sa v byte deje, ako sa tam s maloletými deťmi zaobchádza..." uviedol René Vanek, námestník Krajskej prokuratúry v Bratislave.

Spis malej Lucky Luknárovej bol založený v roku iba preto, že sa rodine Hrotákovej narodilo ďalšie dieťa, malá Saška. Ak by sa malá Saška nenarodila, spis by ani nebol na svete. "Ide aj o ďalšie deti, ktoré sa v tej rodine nachádzali a s ktorými malo byť zaobchádzané tak, že Úrad sociálnej kurately mal nejakým spôsobom zasiahnuť," dodal Vanek.

Lucka mala mať syfilis

Podľa našich informácií, súdni znalci získali poznakty, že dieťatko počas svojho života mohlo trpieť syfilisom. Ak sa táto informácia potvrdí a preukáže, vyšetrovateľov bude zaujímať akým spôsobom sa mohla Lucka nakaziť pohlavnou chorobou.

Spravodajská aplikácia Noviny TV JOJ pre iPhone TU. ZADARMO.

Zdroj: TV JOJ/Nový Čas

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Extrémni žgrloši III.
09:00 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
07:25 Panelák VII.
08:40 Simpsonovci XXII.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Dovidenia, stará mama!
07:35 Profesionáli VIII.
06:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:40 Tashiho svet
06:55 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:00 Tanec s láskou
07:35 Čarodějovy hodiny
09:30 Americká Miss India