Gang znásilnil takmer 50 tínedžeriek! Najmladšia mala 13 rokov...

Gang znásilnil takmer 50 tínedžeriek! Najmladšia mala 13 rokov...

Za viac ako štyri roky zneužila skupina deviatich mužov až 47 mladých žien a dievčat! Ich najmladšia obeť mala iba trinásť rokov. Súd v utorok uznal ich vinu v tomto otrasnom prípade.

Sexuálne zverstvá má na svedomí skupina deviatich Britov pôvodom z Pakistanu a Afganistanu žijúca v Manchestri. Dievčatá muži opíjali do nemoty a potom ich zneužívali. Nútili ich k pohlavnému styku s ďalšími chlapmi. Tých bolo v jednom prípade až 20. Vyšetrovanie ukázalo, že gang šlo rozprášiť už pred štyrmi rokmi, napísal denník Daily Mail.

Na dievčatá z rozvrátených rodín...

Gang sa zameriaval na tínedžerky z rozvrátených rodín, ktoré bolo ľahké zneužiť a nebolo nápadné, kde sa neobjavovali doma. Do osídiel zvrátenej skupiny ich lákalo 15-ročné dievča s prezývkou Medové monštrum, ktorú ale nesúdili, pretože bola tiež zneužívaná. Niektoré z obetí museli mať opakovane každý deň sex s viacerými mužmi. Dve dievčatá otehotneli. Obe boli neplnoleté, jedno malo iba 13 rokov.

Také opité, že si veľa nepamätajú

Svedkyne na súde vypovedali, že boli také opité, že si veľakrát nič nepamätali. Jedna zo znásilnených uviedla, že bola úplne tuhá a prebralo ju až funenie na krk. V tej chvíli jej došlo, že je znásilňovaná. Iná povedala, že ju zneužili dvaja muži v čase, keď bola taká opitá, až zvracala.

Gang viedol 59-ročný muž

Členovia gangu mali od 22 do 59 rokov. Najstarší muž bol na jeho čele. Jeho súd uznal vinným z dvoch znásilnení, z napomáhania znásilneniu, sexuálneho napadnutia a spiknutia. Jeho meno nezverejnili. Najbrutálnejší bol 35-ročný Mohammed Sajid, ktorý bol uznaný vinným z obchodu s ľuďmi, zo znásilnenia a zo sexu s neplnoletou. Aj 25-ročného Kabeer Hasana uznal súd vinným zo znásilnenia. V prípade dvoch členov gangu, 41-ročného Abdula Aziza a 22-ročného Hamida Safiho, sa činy nepodarilo dokázať. Tresty súd vynesie neskôr.

Gang sa podarilo rozbiť v roku 2010 pri operácii Pandorina skrinka, keď bol otvorený starší prípad. V auguste 2008 zadržali 15-ročné dievča, ktoré rozbilo prepážku v stánku rýchleho občerstvenia. Policajtom povedalo, že ju skupina mužov opakovane sexuálne zneužívala, pričom ju vždy opili vodkou.

Žalobca pochyboval...

Napriek tomu, že sa na jej spodnej bielizni našla DNA šéfa skupiny, prípad bol odložený, pretože sa žalobcovi zdalo, že porote by jej výpoveď pripadala nevierohodná. Po tom, ako prípad nahlásila, sa jej situácia ešte zhoršila. Gang postupoval ešte brutálnejšie a priviedol ju do druhého stavu.

Až nový prokurátor sa do toho obul

Až nový prokurátor Nazor Aftzal nechal prípad znovu otvoriť a v roku 2010 zadržala polícia až 12 členov gangu. Na súde ale nastal problém. Mnohé z obetí totiž odmietli vypovedať alebo dokonca označili mužov sa svojich priateľov. Napriek tomu, že boli oveľa starší.

Proces s protestami ultrapravice

Celý proces sprevádzali protesty ultrapravice. Britská národná strana usporiadala niekoľko demonštrácií pred liverpoolským súdom. Na jednej napadol 100-členný dav jedného z obhajcov. Ultrapravici vadilo, že sa prípad neriešil v rasovom kontexte, aj keď sa počas vyšetrovania opakovane objavilo tvrdenie, že muži z Ázie berú biele dievčatá iba ako ľahkú korisť.

 

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti FACEBOOK a vyhrajte!

Dievčatá_školáčky_autobus Zdroj: isifa

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:55 Policajti v akcii
12:00 Noviny o 12:00
12:30 Top Star
11:05 Plus Mínus
11:55 Profesionáli II.
12:55 Hoď svišťom
10:10 ZOO
11:45 Nákupné maniačky
13:05 Skutočné príbehy
11:15 Arthur a Minimojovia
12:05 Bolek a Lolek idú do sveta
12:20 Krtko
11:20 Gagarin
13:25 Ztracená dívka
15:05 Můj kámoš špión