Vedecky potvrdené! Drzí zamestnanci zarábajú viac

Vedecky potvrdené! Drzí zamestnanci zarábajú viac

Ste v zamestnaní milí a príjemní? V tom prípade zbystrite pozornosť. Nie vždy sa to totiž vypláca! Tvrdia to americkí vedci, ktorí zistili, že takýto ľudia zarábajú oveľa menej.

Chcete dobre zarábať? V tom prípade, zahoďte do koša vaše milé správanie. Na pracovisku sa totiž neoplatí. Podľa novej americkej štúdie ľudia, ktorí sami seba opisujú ako nepríjemných a útočných, sú na tom s platom oveľa lepšie než osoby, ktoré príjemné.

Ak ste muž, pocítite to oveľa viac ako žena. Nepríjemní a agresívni muži zarábajú totiž viac až o 18%. Nepríjemné správanie sa však oplatí aj jemnejšiemu pohlaviu. Môžu zarobiť viac o 5%. Na svojich webových stránkach to uviedla televízna stanica ABC News.

Podľa nedávneho prieskumu Eurostatu je rodový hodinový mzdový rozdiel medzi ženami a mužmi 21,9% v neprospech žien. Ženy majú dokonca nižšie aj odmeny. Viac sa dozviete vo videu.  

Štúdiu zverejnil odborný časopis Journal of Personality and Social
Behavior. Vychádzala z údajov o niekoľkých tisícoch zamestnancoch v rôznych vekových kategóriách. Podľa profesora Timothyho Judge z Univerzity Notre Dame, ktorý bol hlavným autorom štúdie, je najzásadnejším poznatkom, že byť nepríjemný lepšie funguje pre mužov než pre ženy.

"Ľudia podľa mňa interpretujú nepríjemné správanie u mužov a žien inak. Nepríjemní muži sú vnímaní ako húževnatí a dobrí vyjednávači. Nepríjemné ženy sú vnímané ako potvory," podotkol.

Ak by ste sa rozhodli vaše správanie zásadne zmeniť zo dňa na deň, máme pre vás radu psychológa. Joshua Klapow z Alabamskej univerzity si myslí, že takáto zmena by vám mohla uškodiť. Dajte si pozor, ako a v akom časovom rozmedzí zmení svoje správanie. Bacha, aby ste namiesto vytúženého platu, neprišli o prácu...

Zdroj: isifa

Zdroj: noviny.sk/ TV JOJ, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:35 INKOGNITO
14:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
16:30 PRESTRETÉ
13:30 Simpsonovci IX.
14:35 POLICAJTI V AKCII
15:30 POLICAJTI V AKCII
13:50 Hawaii 5-0 X.
14:50 Dokázaná nevina
15:50 Dokázaná nevina
14:15 Zatancuj si s Nely
14:25 Rybičky Flip a Flap
14:30 Slávny lovec Pampalini
13:20 Rozchod
15:00 Sladko-slaná láska
16:35 Romantici