Tomanová nemieni zvýšiť vianočný príspevok pre dôchodcov

01.06.2008 14:52 Noviny.sk Ekonomika
Tomanová nemieni zvýšiť vianočný príspevok pre dôchodcov Zdroj: TV JOJ
Ministerstvo práce uprednostní systémové kroky pred zvyšovaním vianočných príspevkov v súvislosti so zavedením eura.

Ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny Viera Tomanová zo Smeru-SD má inú predstavu o vianočných dôchodkoch než koaličné ĽS-HZDS. V dnešnej diskusnej relácii Slovenskej televízie (STV) O 5 minút 12 povedala, že na tohtoročné vianočné dôchodky peniaze sú, ale ich výška ešte nie je známa.

ĽS-HZDS požaduje, aby sa po zavedení eura na Slovensku zvýšil vianočný príspevok pre dôchodcov. Tomanová tvrdí, že viac peňazí by dala na systémovejšie opatrenia než na vianočné príspevky.

Tomanová sa skepticky stavia aj k návrhu ĽS-HZDS, aby vznikla verejnoprávna dôchodková správcovská spoločnosť. Podľa nej o tomto návrhu bude musieť ešte rokovať koaličná rada. Verí, že mečiarovci napokon od tejto požiadavky upustia.

Vláda zachová druhý dôchodkový pilier ako sa zaviazala v programovom vyhlásení vlády a bude riešiť deficit prvého dôchodkového piliera, uviedla Tomanová. Podľa nej nedostatok peňazí nebude riešiť zmenou vo valorizácii dôchodkov. "Nie, v žiadnom prípade," odpovedala na otázku, či vláda zvýši dane a odvody.

Poslanec za KDH Július Brocka si myslí, že deficit treba vynahradiť z daňových výnosov. Podľa neho bývalá Dzurindova vláda urobila dôchodkovú reformu, ktorú treba korigovať. "Každá dôležitá reforma si vyžaduje korekcie v čase," dodal Brocka s tým, že ak by bývalý kabinet zostal pri moci, stratu Sociálnej poisťovne chcel vykrývať privatizáciou energetických podnikov či vyššími výnosmi z daní.

Zdroj: SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 DEDIČSTVO
07:30 Panelák
05:25 Hoď svišťom II.
05:55 POLICAJTI V AKCII
06:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Tajemství úspěchu
07:20 Vánoční okouzlení
08:55 Zvuk dětské duše