Prijatie eura zmenší rozdiely medzi Rakúskom a Slovenskom

16.05.2008 14:01 Noviny.sk Ekonomika
Prijatie eura zmenší rozdiely medzi Rakúskom a Slovenskom Zdroj: SITA/Eva Pietová
Prijatie eura na Slovensku bude mať pozitívny vplyv na vzťahy medzi Rakúskom a Slovenskom, povedal dnes rakúsky prezident Heinz Fischer.

Prijatie eura na Slovensku bude mať pozitívny vplyv na vzťahy medzi Rakúskom a Slovenskou republikou, povedal dnes rakúsky prezident Heinz Fischer.

Túto vetu vyslovil počas plavby na novom rýchlostnom katamaráne Twin City Liner, ktorý v piatok absolvoval svoju prvú plavbu z Viedne do Bratislavy.

"Prijatie eura na Slovensku utlmí rozdiely medzi oboma štátmi, podporí obchod, ekonomiku a prispeje k stabilite v menovej únii," uviedol Fischer. Ako ďalej dodal, euro uľahčí nielen hospodárske vzťahy, ale prispeje tiež k rozvoju cestovného ruchu a upevneniu kontaktov medzi obyvateľmi.

Druhý Twin City Liner, ktorý nedávno dokončili v nórskej lodenici, absolvoval v piatok svoju inauguračnú plavbu po Dunaji. Pred začiatkom cesty ho vo Viedni pokrstila manželka rakúskeho prezidenta Margit Fischerová. Loď po slávnostnom akte požehnal kňaz z Dómu sv. Štefana Toni Faber.

Rakúsky prezidentský pár počas plavby sprevádzal aj viedenský primátor Michael Häupl a na Devíne pristúpili na palubu aj prezident Slovenskej republiky Ivan Gašparovič s manželkou Silviou.

Zdroj: SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:15 Súdna sieň
06:05 Dr. Dokonalý
07:25 Panelák VIII.
05:40 Dovidenia, stará mama! II.
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:50 POLICAJTI V AKCII
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
06:00 Který je ten pravý?
07:45 Můj šálek kávy
09:25 Kapitán Mike křižuje Ameriku