Polojasno
19°
Bratislava
Arnold
1.10.2022
Nožnice medzi bohatými a chudobnými sa stále viac roztvárajú
Zdielať na
Ekonomika

Nožnice medzi bohatými a chudobnými sa stále viac roztvárajú

BRATISLAVA / Nožnice medzi bohatými a chudobnými sa podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Stanislava Zvolenského na Slovensku stále viac roztvárajú. Ako povedal z pozorovania života, možno aj okolností krízy, sa dá povedať, že nastalo roztváranie nožníc.

Prejavovanie spoluúčasti

"Je to obraz, ktorý sa často používa. Nožnice sa o niečo viacej roztvorili,“ povedal arcibiskup. Podľa neho uvedomenie si týchto ťažkostí v spoločnosti, je o bolesti a schopnosti vidieť, že niekto žije v ťažších podmienkach, teda že nesie nejakú bolesť, nejakú ťažkosť.

"O tom je tento rok venovaný Sedembolestnej Panne Márii. Hlbšie si uvedomiť, kto trpí a ako ja môžem prejaviť mu spoluúčasť,“ konštatoval.
Katolícki biskupi už v roku 2004 napísali list vtedajšiemu ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Ľudovítovi Kaníkovi, v ktorom ho žiadali o zavedenie opatrení pre zlepšenie sociálneho a ekonomického postavenia rodín.

Každá tretia rodina bez zamestnaného

Podľa biskupov bolo mnoho rodín ťažko skúšaných nezamestnanosťou a nízkymi príjmami v čase rastúcich cien. V liste tiež konštatovali, že každá tretia domácnosť s deťmi má nezamestnaného jedného z rodičov. "Situácia rodín na Slovensku je kritická," napísali pred desiatimi rokmi cirkevní hierarchovia v liste ministrovi.

ISIFA

Súvisiace články

Najčítanejšie