Továreň na vakcíny siaha k expokladníkovi SDKÚ-DS!

Továreň na vakcíny siaha k expokladníkovi SDKÚ-DS!

Kauza výstavby továrne na vakcíny neďaleko Malaciek siaha k firme blízkej bývalému pokladníkovi SDKÚ-DS Igorovi Kucejovi.Továreň na vakcíny má dve časti - hlavný areál v Malackách a priestory v Slovenskej akadémii vied, informáciu priniesli Hospodárske noviny.

Práve výstavbu časti v SAV dostala na starosť firma Bau3Mex Jozefa Kopernického, ktorý s Kucejom podniká, zistil denník Hospodárske noviny.

Celú továreň postavia za 24 miliónov

"Túto firmu obstarávala Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR), lebo za celý tento projekt zodpovedali oni," povedal šéf akadémie Jaromír Pastorek. Bau3mex podľa Pastoreka už dostal 200-tisíc eur a 160-tisíc má ešte zinkasovať.

Kopernický a Kucej sa k veci vyjadriť nechceli s odôvodnením, že Bau3Mex v Malackách nestavia. Prestavba v SAV podľa Pastoreka ďalej beží. Celkovo má továreň na vakcíny stáť 24 miliónov eur.

O Malackách rozhodla komisia

O výstavbe pavilónu na výrobu vakcín v aktuálnej lokalite rozhodlo bývalé vedenie SŠHR na čele s Evou Hrinkovou. Otázniky pritom vyvoláva viacero faktov, napríklad prečo sa SŠHR rozhodla postaviť továreň pri Malackách na pozemku za vyše 450-tisíc eur, keď mala správa k dispozícii vhodný pozemok v Šarišských Michaľanoch za jedno euro.

O zmene lokality rozhodla komisia. "Malacky nám vyšli ako najvýhodnejšie," povedala členka komisie Silvána Hrušková. V komisii sedel aj Ján Koritko, ktorý je obvinený v kauze platinových sitiek. V správe komisie sa podľa novín nachádzajú zavádzajúce údaje, napríklad, že pozemok v Šariškých Michaľanoch je na predaj za 30 eur za meter štvorcový.

Verdikt do dvoch týždňov

Predseda Robert Fico pripustil, že výstavba továrne sa zastaví, vláda o tom rozhodne do dvoch týždňov. Súčasné vedenie SŠHR podľa riaditeľa Kajetána Kičuru zvažuje podanie trestného oznámenia.

"Ak budú zistenia, ktoré by mohli nasvedčovať, že boli spáchané trestné činy, či už podvodu, bezdôvodného obohatenia alebo korupcie," vyhlásil.

Staňte sa fanúšikom spravodajstva TV JOJ na sociálnej sieti TWITTER a vyhrajte!

Zdroj: ISIFA

Zdroj: noviny.sk, SITA, HN

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:25 Šport
19:10 Kinosála
19:30 Profesionáli II.
20:30 Vojna o planétu opíc
19:00 Kosti IV.
20:10 C.S.I.: Kriminálka New York III.
21:00 C.S.I.: Kriminálka New York III.
19:15 Rapotáčik 3
19:25 Barbapapa I.
19:35 SpongeBob v nohaviciach IX.
18:15 Tajemství úspěchu
20:15 Kšeftaři
21:50 Plán útěku 2