Oblačno
25°
Bratislava
Tadeáš
25.6.2024
Sused ho väznil 26 rokov. Tvrdil, že ho začaroval
Zdielať na

Sused ho väznil 26 rokov. Tvrdil, že ho začaroval

Zdroj: TASR

ALŽÍR / Sused väznil 26 rokov svojho suseda, počas väznenia rodinu vídal "z diaľky", ale nemohol volať o pomoc, pretože ho únosca "začaroval".

Umar bin Umrán zmizol z mesta Džilfa v 90. rokoch počas alžírskej občianskej vojny, informovala stanica BBC. Teraz 45-ročného Alžírčana polícia objavila v dome neďaleko miesta, kde vyrastal. Bezpečnostné zložky potvrdili, že v súvislosti s prípadom zadržali 61-ročného muža. Rodina nezvestného sa domnievala, že muž prišiel o život vo vojne ako ďalšie státisíce Alžírčanov, alebo bol unesený.

Prokuratúra pred časom dostala tip, že nezvestný bin Umrán žije v ovčíne v susedovom dome. Súd na základe toho nariadil vyšetrovanie vrátane prehľadania daného miesta. "Dvanásteho mája o ôsmej hodine miestneho času (policajti) objavili Umara bin Umrána v pivnici jeho 61-ročného suseda," uviedli zástupcovia súdu. Podozrivý sa pokúsil o útek, no policajtom sa ho podarilo zadržať.

Alžírske ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že vyšetrovanie pokračuje a unesenému sa teraz dostáva zdravotnej a psychologickej pomoci. Hovorca rezortu čin označil za "odpudivý". Miestnym médiám bin Umrán povedal, že počas väznenia vídal rodinu "z diaľky", ale nemohol volať o pomoc, pretože ho únosca "začaroval".

Súvisiace články

Najčítanejšie správy